Komponists Mārtiņš Brauns izveidojis jaunu Rātsnama zvanu melodiju sarakstu

Pievienot komentāru

Pēc četru gadu ilga posma mainītas Rīgas Rātes zvanu melodijas. Melodiju izvēli un aranžējumus jau tradicionāli veicis komponists Mārtiņš Brauns.

Labi ieklausoties, Rātsnama zvanu skaņas dzirdamas teju visā Kaļķu ielas garumā. Kopš 1. jūnija – mainījušās melodijas. “Pēdējā lielākā programma bija jau pirms četriem gadiem, bija otram lielam dižgaram Raimondam Paulam apaļa jubileja. Un tad Mārtiņš sagatavoja jaunu speciālu programmu, kur skanēja aranžētas Paula melodijas,” stāsta Rīgas domes Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Uģis Vidauskis.

Šobrīd komponists darbu jau pabeidzis un laiku vada savā Baltezera mājā. Rātsnama zvani viņa pārziņā ir jau kopš 2006. gada.

Viņš atzīst, ka, lai strādātu ar tiem, bijis nopietni jāpiepūlas. Mehānisma specifikas dēļ. Zvani izpilda datorā ierakstītu melodiju. Tiktāl ir vienkārši. Grūtākais ir izjust, ko zvans spēj un ko nespēj panākt.

“Pēc pēdējiem apkopes darbiem nav vairs tik liela nokavēšanās, es varu atļauties atkārtot vienu un to pašu skaņu neaizrijot pirmo. Tehniski ir kaut kas labāk palicis. Jā, tie ir dzīvie zvani, metāls, āmurs, elektromagnēts, viņš prasa arī dzīvu spēlēšanu. Jo no 15 variantiem, tikai viens derēja. Jo viņi nesaprotas savā starpā. Dzīvi mehānismi,” stāsta komponists Mārtiņš Brauns.

Kopumā raksturojot jauno repertuāru, Brauns akcentē, ka vēlējies garāmgājējus nevis nogurdināt, bet sapurināt. 15 skaņdarbus vienotā žanrā neieliksi. Ja nu vienīgi raksturo Brauna šā brīža personisko noskaņojumu.

Rātsnamā melodijas iezvanās katru dienu reizi stundā no deviņiem rītā līdz plkst. 23.00 vakarā.