Izgāžas kārtējais mēģinājums Rātsnama gaiteņos virzīt Rīgas šā gada budžetu

4 komentāri

Pretēji iepriekš solītajam, “Saskaņa” piektdien ieradās uz Finanšu komitejas sēdi, kurā bija jāskata galvaspilsētas budžets. Taču pēc tās rosinātā balsojuma jautājums no darba kārtības tika izslēgts. Burovs (GKR) pārmeta “Saskaņai” nevēlēšanos strādāt.

“Labāk nestrādāt, nevis strādāt slikti kā jūs, lūdzu, neizmantojiet šādu retoriku, tas nav pieklājīgi un domes priekšsēdētājam nav raksturīgi,” oponēja “Saskaņas” Rīgas domes frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Mihails Kameņeckis.

“Saskaņa” galveno uzmanību šobrīd velta tam, lai panāktu Burova atstādināšanu no amata, un frakcija cer, ka neviens no tās atkal neatsauks savu parakstu par ārkārtas sēdes sasaukšanu.

“No viņa puses cilvēki braukā apkārt, zvanās un mēģina kādu no mums uzrunāt, lai šis paraksts tiktu atsaukts, tādas lietas ir, piedāvājumi arī izskan, nekonkretizēšu tagad to visu, ja tā varētu teikt, briesmīgo situāciju, ka viens cilvēks var nodarboties ar tādām muļķībām. Bet mēs turamies, netaisāmies pakļauties spiedienam,” norāda “Saskaņas” Rīgas domes frakcijas pārstāvis Sandris Bergmanis.

Viņa izteikumus piektdien gan atteicās komentēt Rīgas mērs. “Tur ir citi vārdi, citas frāzes, bet es varu norobežoties ar vārdu izdomājumu,” sacīja Burovs.

Ieceri sasaukt vēl vienu nu Finanšu komitejas nu jau ārkārtas sēdi piektdienas vakarā Burovs atmeta, jo viņam neizdevās pārliecināt līdzšinējo opozīciju atbalstīt budžeta skatīšanu komitejā.

Budžetu Burovs kā individuāls deputāts plāno iesniegt skatīšanai 6. februāra sēdē. Tajā pašā, kurā plānota viņa atstādināšana no amata. Lai “Saskaņa” Burovu ārkārtas sēdē gāztu, tai vajadzīgs atbalsts no līdzšinējās opozīcijas.

“Visdrīzāk, mēs balsosim par viņa ņemšanu nost, mēs vēl neesam sanākuši un pieņēmuši lēmumu, bet es aicināšu kolēģus balsot par Burova noņemšanu,” TV3 Ziņām norādīja Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (“Vienotība”).

Rīgas mērs uzskata, ka likuma prasību, kas uzliek vietvarai par pienākumu divus mēnešus pēc valdības budžeta spēkā stāšanās izstrādāt un iesniegt izskatīšanai domes sēdē galvaspilsētas galveno finanšu dokumentu, viņš ir izpildījis.

4 komentāri