Departamenta vadītājs atzīst, ka zilās flīzes Vērmanes dārza strūklakā ieklātas komunikācijas kļūdas dēļ

2 komentāri
Departamenta vadītājs atzīst, ka zilās flīzes Vērmanes dārza strūklakā ieklātas komunikācijas kļūdas dēļ
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Zilas krāsas flīžu ieklāšana Vērmanes dārza strūklakā “Gadalaiki” bijusi komunikācijas kļūda starp departamentu un remontdarbu veicējiem, atzīst Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko.

Aļeksejenko Mājokļu un vides komitejā informēja deputātus, ka 2014. gadā departaments pārņēmis savā pārziņā 13 strūklakas, no kurām divas tobrīd nedarbojušās. Līdz 2018. gadam iestāde strūklakas aprūpējusi pati, taču tad izsludināja iepirkumu, kura rezultātā atrada apsaimniekotājus uz vienu gadu.

2019. gadā uz trim gadiem noslēgts līgums ar jaunu firmu – SIA “Posiitum”.

“Pagaidām mums pretenziju pret viņu darbu nav, ja nu neskaita situāciju ar Vērmanes dārza strūklaku. Sanāca kļūda, jo mēs gaidījām, ka celtnieki saskaņos flīžu krāsu ar atbildīgajām institūcijām, bet celtnieki, – ka to izdarīs departaments, bet rezultātā to neizdarīja neviens, un sanāca tā, kā sanāca,” sacīja Aļeksejenko, atzīstot, ka šoreiz viņam attaisnojuma konkrētajai situācijai nav.

Viņš norādīja, ka flīžu ieklāšana strūklakas baseinā notikusi tādēļ, ka tās ir izturīgākas un arī drošākas bērniem, kuri baseinos nereti bradājot basām kājām. Patlaban flīzes iecerēts pārkrāsot un to krāsa tiek saskaņota ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi (NKMP).

Ja gadījuma NKMP nesaskaņos flīžu pārkrāsošanu un liks tās demontēt, departaments ieklās strūklakā speciālas masas betonu, lai gan betona ieklāšana drošības apstākļu dēļ nebūtu vēlama, stāstīja Aļeksejenko. Visus darbos par saviem līdzekļiem veiks “Posiitum”.

Aļeksejenko norādīja, ka flīžu ieklāšana plānota arī Esplanādē esošajās strūklakās, taču to krāsa noteikti tikšot saskaņota ar atbildīgajām iestādēm. Bažas par “lētu mozaīkflīžu” parādīšanos Esplanādes strūklakās gan jau paudusi Rīgas centra attīstības biedrība.

2 komentāri