Covid-19 konstatēts pansionāta “Gaiļezers” demences nodaļas iemītniekiem

7 komentāri
Covid-19 konstatēts pansionāta “Gaiļezers” demences nodaļas iemītniekiem
Ilustratīvs attēls (EVIJA TRIFANOVA, LETA)

Sociālās aprūpes centra “Gaiļezers” klienti, kuriem konstatēta Covid-19, līdz pozitīvo rezultātu saņemšanai bijuši izvietoti demences nodaļā, un liela daļa no viņiem ir guloši, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte.

Viņa klāstīja, ka pašlaik ir zināms par 14 saslimušiem klientiem. Viņi izolēti atsevišķā nodaļā, kas paredzēta šādiem gadījumiem. Saslimušie ir praktiski slēgtās demences nodaļas klienti, liela daļa guloši, tāpēc gan centra vadībai, gan epidemiologiem pirmais atklātais gadījums esot bijis pārsteigums, atzina Kondrāte, uzsverot, ka centra darbiniekiem Covid-19 nav konstatēts.

Visi saslimušie ir asimptomātiski, un hospitalizēts pašlaik ir tikai viens centra iemītnieks, taču hospitalizācijas iemesls nav bijis Covid-19. Savukārt darbinieku veselības stāvoklis tiekot monitorēts divreiz dienā.

Kondrāte stāstīja, ka skrīnigs uz Covid-19 “Gaiļezerā” ir pabeigts, taču visu testēto cilvēku rezultāti vēl nav zināmi laboratorijas lielās noslodzes dēļ. Turklāt primāri tiek saņemta informācija tieši par pozitīvajiem testiem.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Labklājības departamenta vadītāja uzsvēra, ka visos sociālās aprūpes centros jau vairākus mēnešus ir stingra karantīna, un īpašas prasības noteiktas arī sūtījumu nodošanā centra iemītniekiem. Paciņas iemītniekiem arī netiek nodotas uzreiz pēc saņemšanas, un to iepakojums tiek dezinficēts.

“Protams, ir milzīga interese no tuvinieku puses. Bet varu apliecināt, ka notikušajam nav saistības ar to, ka tiek pārkāpts režīms. Jau preventīvi ievesti stingri drošības pasākumi, bet skaidrs, ka cilvēkiem ierobežojumi nepatīk,” komentēja Kondrāte, klāstot, ka bieži ar noteikumiem nav apmierināti arī tuvinieki un paši klienti, kuriem, piemēram, pāri žogam tiek pārmesti alkoholiskie dzērieni.

Pansionātā ir aptuveni 240 klientu, savukārt ar Covid-19 pozitīvajiem strādā tie darbinieki, kas brīvprātīgi pauduši šādu gribu. “Nevienu piespiest mēs nevaram,” apgalvoja departamenta vadītāja, piebilstot, ka par darbu ar šiem iemītniekiem darbinieki saņem piemaksas.

Jau ziņots, ka septiņi no 17 pēdējā diennaktī konstatētajiem jaunpienākušajiem Covid-19 slimniekiem ir saistīti ar Rīgas sociālās aprūpes centru “Gaiļezers”. Slimību un profilakses kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja stāstīja, ka gadījumi atklāti, veicot plānveida skrīningu “Gaiļezera” pansionātā, aptverot gan klientus, gan darbiniekus.

Testēšana sociālās aprūpes centrā tika sākta pēc tam, kad 29.aprīlī Covid-19 atklājās kādam centra iemītniekam.

Pašlaik SPKC turpina epidemioloģisko izmeklēšanu pansionātā.