Covid-19 izplatības mazināšanai “Zilā krusta” patversmē iemītnieki uzturas atsevišķos stāvos

Pievienot komentāru
Covid-19 izplatības mazināšanai “Zilā krusta” patversmē iemītnieki uzturas atsevišķos stāvos
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Jaunā koronavīrusa izraisītās saslimšanas Covid-19 izplatības mazināšanai evaņģēliski kristīgās draudzes “Zilais krusts” patversmē iemītnieki uzturas atsevišķos stāvos, un pagalmā uzslietā telts veselo cilvēku nošķiršanai netiek izmantota, aģentūrai LETA pastāstīja patversmes pārstāve Maija Smane.

Iestādē pašlaik ir aptuveni 100 cilvēku, gan klienti, gan darbinieki. Smane nevarēja precīzi pateikt, cik cilvēkiem kopumā ir konstatēts Covid-19, jo informāciju no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) par saslimšanas gadījumiem saņem gan paši klienti personīgi, gan viņa.

Pēc viņas teiktā, pašlaik iemītniekiem nav izteiktu Covid-19 simptomu, un slimības izplatības ierobežošanai iemītnieki uzturas atsevišķos stāvos, pirmajā stāvā mītošajiem nesatiekoties ar otrā stāva iemītniekiem. Tiekot ievērota arī distancēšanās. Savukārt pagalmā uzslietā telts netiek izmantota, tāpat pašlaik tukša ir arī trešajā stāvā lūgšanu zālē ierīkotā izolēšanas telpa.

Smane pauda, ka karantīna tiek ievērota, ņemot vērā SPKC norādījumus. Viņa pieļāva, ka karantīna iestādē būs noteikta vēl divas nedēļas. Nekādi starpgadījumi patversmē neesot fiksēti.

Šodien patversmē saņemts ziedojums no pareizticīgās draudzes, un pēcpusdienā par godu Lieldienām iemītnieki saņems paciņas ar krāsotajām olām, “pashām” un “kuličiem”. Kopīgas lūgšanas patversmē pašlaik netiek rīkotas, gan dievkalpojumus, gan personāla norādījumus uzklausot attālināti, izmantojot ierīces.

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī veikti 1184 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar jaunā koronavīrusa izraisīto saslimšanu Covid-19 un 15 gadījumos tie bijuši pozitīvi. Tostarp Covid-19 konstatēts piecām personām “Zilā krusta” patversmē Rīgā.

Par vēl 18 saslimšanas gadījumiem patversmē SPKC ziņoja arī sestdien.

Līdz šim Latvijā konstatēti 727 Covid-19 inficētie, savukārt izmeklējumu kopskaits sasniedzis 35 881.

Patlaban stacionārā atrodas 44 pacienti, tai skaitā 39 pacienti ar vidēju, bet pieci pacienti ar smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra izrakstīti 64 pacienti.

Kopumā Latvijā līdz šim miruši pieci pacienti, kas bija inficējušies ar Covid-19 infekciju, par vēl vienu cilvēku, kurš miris ārpus stacionāra, SPKC gaida pataloganatoma slēdzienu, lai noteiktu nāves cēloni.