Atstādinātais Rīgas pilsētas izpilddirektors Radzevičs par savu amatu tiesāsies

2 komentāri
Atstādinātais Rīgas pilsētas izpilddirektors Radzevičs par savu amatu tiesāsies
EVIJA TRIFANOVA, LETA

“Bezatbildīgs darbs ārkārtējas situācijas laikā” – ar šādu argumentu Rīgas pašvaldības pagaidu vadītājs atstādinājis no darba pilsētas izpilddirektoru Juri Radzeviču (GKR). Viņam pārmet lēmumu par sabiedriskā transporta reisu samazināšanu Covid-19 epidēmijas laikā. Radzevičs gan stāsta, ka viņam uzstādīts ultimāts un par savu amatu viņš tiesāsies.

Juris Radzevičs stāsta, ka vakar administrācijas vadība izsaukusi uz sanāksmi, kurā lūgusi līdz vēlēšanām doties atvaļinājumā, pretējā gadījumā solot viņu no amata atstādināt. Radzevičs ir “Gods kalpot Rīgai” valdes loceklis un gatavojas piedalīties ārkārtas vēlēšanās. Viņaprāt, atstādināšana ir politiski motivēta.

“Visi jūtīgie jautājumi katru reizi tika skatīti administrācijas civilās komisijas sēdēs, tādēļ arī es liku priekšlikumu par tirdzniecības centru slēgšanu brīvdienās, un vēl priekšlikumi nenoturēt Jāņus. Šos pārmetumus mēģina piemeklēt,” uzskata Radzevičs.

Savukārt Rīgas pašvaldības administrācijas pagaidu vadītājs akcentē, ka Radzevičs šajā ārkārtas situācijas laikā nav rīkojies atbilstoši savam amatam. Radzevičs neesot pienācīgi pildījis Rīgas domes Rīgas sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijas lēmumus, kā arī komisijas nolikumā noteikto.

“Samazināt transportvienību skaitu – šī ir vēl viena no papildu lietām. Valstī ir ārkārtas situācijas laiks, kur es sagaidu ļoti proaktīvu izpilddirektora darbu. Attiecībā uz atvaļinājumu Radzeviča kungs pats marta sākumā pieteica, kas arī lasāms plašsaziņas līdzekļos, ka dosies atvaļinājumā, bet, manuprāt, šādā situācijā, kāda tā ir valstī, šis nav atbilstošākais risinājums,” norāda Rīgas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics.

Radzeviča vietā izpilddirektora amata pienākumus pildīs Iveta Zalpētere, iepriekš strādājusi par padomes priekšsēdētāju AS “Ventas osta”, valsts sekretāri kādreizējā Bērnu un ģimenes lietu ministrijā. Zalpētere pēdējās vēlēšanās nesekmīgi kandidēja uz vietu Rīgas domē no partiju apvienības “Attīstībai/Par!”, tās biedrs ir arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Balčevics akcentē, – viņš lēmumu pieņēmis pats, nevis pēc Pūces rosinājuma. Savukārt Radzevičs par savu amatu tiesāsies, “Man vajadzētu aizstāvēt savu godu. Nav citu iespēju, kā aizsargāties pret šādiem pārmetumiem,” norādījis atstādinātais pilsētas izpilddirektors.

Rīgas pagaidu administrators atbild, – tiesāties par amatu Radzevičam neviens neliedz.