Atkritumi Rīgā: izvedīs trīs apsaimniekotāji; ar Šķēli saistītu uzņēmumu zonās būs jāmaksā vairāk

4 komentāri

Pārdalīts Rīgas atkritumu bizness. Pilsēta sadalīta četrās zonās, kuru apsaimniekos trīs uzņēmumi. Lielākā daļa rīdzinieku maksās aptuveni 16,5 eiro par atkritumu kubikmetru, taču Pārdaugavas iemītnieki var uzelpot, – viņiem summa par četriem eiro kubikmetrā mazāka.

No 20. maija Rīgā būs jauna atkritumu apsaimniekošanas kārtība, iedzīvotājiem līdz 19. maijam jānoslēdz līgumi ar atkritumu apsaimniekotājiem.

Rīga sadalīta četrās apsaimniekošanas zonās, tajās darbosies trīs uzņēmumi, kas”Eco Baltia vide”, “Clean R” un “Lautus Vide”.

Maksa par sadzīves nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu 1. zonā būs 16,14 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) par kubikmetru, 2. zonā – 16,43 eiro ar PVN, 3. zonā 12,12 eiro ar PVN, bet 4. zonā – 16,53 eiro ar PVN par kubikmetru. Turklāt cenas var pieaugt.

“Ir paredzēti gadījumi, kad apsaimniekotājiem ir tiesības prasīt maksas izmaiņas. Gadījumi, kas saistīti ar inflāciju, degvielas cenu kāpumu, dabas resursu nodokļa izmaiņas,” TV3 Ziņām neslēpj Rīgas domes Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe.

“Clean R” un “Eco Baltia” vides cenas ir par četriem eiro kubikmetrā lielākas nekā “Lautus vide”, kas apsaimniekos daļu Pārdaugavas.

“Samazināt cilvēku skaitu, pārdalot pienākumus, optimizējot daudzas lietas, tas tarifs sanāca konkurētspējīgs. Katrs rēķināja pa savam, varam pateikt, ka daudzos departamentos spējām radīt vietas, kur ieekonomēt,” saka SIA “Lautus Vide” valdes loceklis Jurģis Ugors.

Savukārt SIA “Clean R” valdes loceklis teic, ka vērtēs, kā ies ar darbiem. “Špikosim no konkurentiem. Katrs ir rēķinājis savas cenas, vadoties no saviem apsvērumiem,” norāda SIA “Clean R” valdes loceklis Guntars Levics.

Iepriekš medijos izskanējis, ka atkritumu apsaimniekotājs ”Clean R” ir saistīts ar ekspolitiķa Andrim Šķēlem pietuvinātiem uzņēmējiem.

Rudenī, vēl pirms Konkurences padome nobremzēja atkritumu monopola ieceri, galvenie atkritumu biznesa dūži regulāri tikās biroja ēkā, kurā atrodas Šķēles uzņēmumu adreses. Turklāt  ”Clean R” īpašnieks Guntars Kokorevičs pērn intervijā atzina, ka reizēm tiekas un uzklausa ekspremjeru Andri Šķēli.

Starp Rīgas pašvaldību un atkritumu apsaimniekotājiem noslēgtie līgumi paredz, ka divu gadu laikā Rīgā tiks izveidoti aptuveni 1050 dalīti vākto jeb šķiroto atkritumu savākšanas punkti, kā arī Rīgas pašvaldība tuvāko gadu laikā izveidos vismaz astoņus šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumus.