Ārkārtas vēlēšanas Rīgā: sākušās intrigas par partiju līderiem un priekšvēlēšanu kampaņas

2 komentāri

Arī īsi pirms atlaišanas Rīgas domei neizdodas pulcēt deputātus uz sēdi. Kvoruma trūkuma dēļ šodien izgāzās kārtējais mēģinājums no amata atstādināt mēru Oļegu Burovu (GKR).

Kā iepriekš prognozēts, sēdei reģistrējās tikai 20 Rīgas domes deputātu. Tas nozīmē, – kvoruma trūkuma dēļ sēde, kas saskaņā ar pastāvošo kārtību par mēra Oļega Burova gāšanu bija jāsasauc, atkal nenotika.

“Cirks un cirks, un cirks, un cirks, esošais mērs, nu jau ne mēs, vienkārši taisa cirku. Droši vien tā ir priekšvēlēšanu kampaņa Burova sarakstam, vai kā viņu tur sauc,” saka “Saskaņas” Rīgas domes deputāte Anna Valdova.

“Saskaņa” pati savu priekšvēlēšanu līderi vēl neatklāj. Gala lēmums tiek solīts nākamnedēļ. Tad atklāt savu sarakstu sola arī “Gods kalpot Rīgai”. Jau izskanējis, ka Burova sarakstā varētu būt bijušais futbolists Marians Pahars, Latvijas Zaļās partijas biedrs Viesturs Silenieks un aktieris Jakovs Rafalsons.

“Mēs sarakstu veidojam ne pēc tautības, tur ir kā krievi, kā latvieši, nekādā gadījumā mēs nemēģinām atrast proporciju,” saka Rīgas mērs Burovs.

Šobrīd priekšvēlēšanu kampaņu galvaspilsētā ar Mārtiņu Staķi priekšgalā jau izvērsusi “Attīstībai/Par”, kas vienojusies par kopīgu startu vēlēšanās ar “Progresīvajiem”. Tikmēr ideja veidot vienotu tā dēvētā nacionāli konservatīvā bloka sarakstu ir izgāzusies. Jaunā konservatīvā partija izlēmusi vēlēšanās startēt viena, aicinot labējās partijas vēl neievēlētajā domē nesadarboties ar “Saskaņu” un “Gods kalpot Rīgai”.

“Mūsu mēra kandidāts Juris Jurašs jau to ir darījis, viņš aicina arī citas opozīcijas partijas izdarīt šo izvēli, pirms tiek piedāvāti dažādi kombinējoši varianti, kas tik ļoti sanāk Burova kungam – kuluāros kombinēt,” norāda JKP Rīgas domes deputāts Mārcis Kūlis.

Tāpat nākamās nedēļas sākumā kļūs skaidrs, vai vēlēšanās kopīgi startēs “Nacionālā apvienība” un “Latvijas Reģionu apvienība”.

“Šobrīd izskatās, ka Einārs Cilinskis ir gatavs atgriezties politikā aktīvāk, un viņu mēs ļoti labi zinām kā pieredzējušu politiķi, kas daudz darījis Rīgas domē, mums Eināra Cilinska kandidatūra tiešām ir,” saka “VL-TB/LNNK” Rīgas domes frakcijas vadītājs Dainis Locis.

Sarunas par kopīgu startu vēlēšanās norit arī pilsētas aktīvistiem “Rīgas līgai” un “Vienotībai”, kuras saraksta līderis būs Vilnis Ķirsis. Ja prezidents Rīgas domes atlaišanas likumu izsludinās jau nākampirmdien, tad ārkārtas vēlēšanas var sarīkot jau 25. aprīlī.