Rīgas pils: ūdens no Baltās zāles griestiem turpina sūkties

Pievienot komentāru

Ūdens noplūde Rīgas pilī sabojājusi lielu daļu greznās Baltās zāles, turklāt ūdens joprojām turpina pilēt no zāles griestiem.

Par to pirmdien pārliecinājās žurnālisti Valsts prezidenta kancelejas sasauktā preses brīfingā, kas notika Baltajā zālē. Ūdens turpina sūkties cauri griestiem no akmens vates, kas atrodas starpstāvu pārsegumā. Applūšanu izraisīja salūzis ūdens filtrs ventilācijas kameras mitrināšanas sistēmā.

Foto

Mārtiņš Tols, VNĪ valdes priekšsēdētājs

Kamēr ekspertīzes nav veiktas, mums grūti pateikt, vai tā bija būvniecības darbu kvalitāte, nekvalitatīvas detaļas, varbūt nepietiekams nodrošinājums ar kaut kādiem materiāliem, šobrīd tas ir pāragri.

Pašlaik esot pāragri arī novērtēt radušos zaudējumu apjomus un termiņus, kuros būs iespējams bojājumus novērst, sacīja Valsts nekustamo īpašumu vadītājs Mārtiņš Tols.

Foto

Rīgas pils ir apdrošināta, akcentē amatpersonas. Baltajā zālē turpinās ūdens savākšanas darbi. Tuvākajā laikā tur ir plānotas dažu ārvalstu vēstnieku akreditācijas, taču tās varot notikt arī citās pils zālēs, informēja prezidenta kancelejā.

Lasi vēl