Komentāri
Rīgas pils lietā iesaistītie uzņēmumi grib, lai tiek atcelts mantas arests
Foto: Andrejs Skangals, TV3 Ziņas

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa pasludinājusi vēl vienu nelielu pārtraukumu, pirms tālāk tiek lemts par pieteiktajiem lūgumiem, tostarp aresta atcelšanu naudas līdzekļiem SIA Re&Re un pilnsabiedrībai SBRE.

Prokurors lūdza tiesu noraidīt pilnsabiedrības SBRE, Re&Re un Friteks LV iesniegtos lūgumus par mantas aresta atcelšanu, norādot, ka lūgumos nav norādīti jauni apstākļi, kuru dēļ arests naudas līdzekļiem būtu atceļams.

Prokurors arī pauda, ka pagaidām nav lemjams jautājums par procesa izbeigšanu pret juridisko personu Skonto būve, jo Kriminālprocess paredz lietas tālāku izskatīšanu – vēl nav nolasīta apsūdzība, tāpēc pašreiz izbeigt procesu pret Skonto būvi nav pamata, taču iztiesāšanas laikā, parādoties konkrētiem apstākļiem, tas ir iespējams.

Savukārt SIA Re&Re un pilnsabiedrības SBRE aizstāvis advokāts Jānis Muižnieks pauda viedokli, ka naudas līdzekļu arestēšana rada risku, turklāt naudas līdzekļu arests notika pērn aprīlī, savukārt pats ugunsgrēks notika 2013. gada 20. jūnijā. Viņaprāt, šajā lietā nav apstākļu, uz kuru pamata vajadzētu piemērot līdzekļu arestu.

Friteks LV pārstāvis tiesas sēdē norādīja, ka uzņēmumam ir arestēti pilnīgi visi konti, retoriski jautājot, kā lai šādā gadījumā uzņēmums veiksmīgi darbojas. Viņš piebilda, ka uzņēmums ir uz maksātnespējas robežas. Friteks LV arests uzlikts arī uzņēmuma transportlīdzekļiem. Uzņēmuma aizstāvis uzskata, ka pašreiz nav pamata uzskatīt, ka cietušā – Finanšu ministrijas – pieteiktā kaitējuma kompensācija varētu palikt neapmierināta gadījumā, ja arests tiktu atcelts.

Skonto būves pārstāvis, zvērināts advokāts Viktors Tihonovs tiesas sēdē akcentēja, ka jau kopš negadījuma brīža viņa klients ir uzstājis, ka ugunsgrēks neradās tur, kur prokuratūra mēģina to “inkriminēt”. Tihonovs piebilda, ka nesaprot apsūdzību.

Izsakoties par prezentēto pils jumta maketu, prokurors atzina, ka tā izmantošana atvieglotu tiesas darbu, un kopumā iebildumu viņam nebija. Tiesas sēdē tika paskaidrots, ka maketu izstrādāja sertificēti inženieri. Tiesa nolēma jautājumu par maketa izmantošanu pagaidām atlikt, lai arī cietušais varētu ar to iepazīties. Tiesnesis Imants Dzenis norādīja, ka pagaidām tiesai nav skaidrs, kā šo maketu dēvēt un izmantot lietas iztiesāšanā, kā arī detaļām maketā vajadzētu būt apzīmētām līdzīgi kā plānos, kas ir pieejami lietas materiālos.

LETA jau ziņoja, ka vairāk nekā gadu pēc ugunsgrēka Rīgas pilī prokuratūra saistībā ar šo gadījumu nodevusi tiesai krimināllietu, apsūdzot trīs personas – Rīgas pils priekšpils būvdarbu vadītāju Ivaru Rību, Juri Kassalieti un Imantu Jurkeviču. Vienlaicīgi prokurors krimināllietu tiesai nodevis arī pret četrām juridiskajām personām, uzskatot, ka tām piemērojami piespiedu ietekmēšanas līdzekļi par nepienācīgi veiktu uzraudzību un kontroli Rīgas pils rekonstrukcijas laikā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl