Rīgas pils konventā atrastas unikālas vēstures liecības

Komentāri

Pārbūvējot un rekonstruējot Rīgas pils dienvidu korpusu, atrastas nozīmīgas vēstures liecības.

Veicot arheoloģisko izpēti, kapelā atrasti, iespējams, 500 gadu veci sienu gleznojumi. Tie atrodas virs kādreizēja altāra. Senie gleznojumi ir paslēpti zem vismaz pieciem vēsturiskiem slāņiem un biezas apmetuma kārtas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arheologiem jau izdevies atsegt kāda gleznojuma fragmentu, kur redzama cilvēka roka.

Ilmārs Dirveiks
Rīgas pils izpētes arhitekts

Šādās situācijās, kad mēs nezinām, kur tas varētu būt, tas ir vairāk vai mazāk veiksmes jautājums. Un šī veiksme gadījās šogad, kad mums izdevās atsegt gleznojumus vienā no senākiem, agrīnākiem slāņiem. Un šie gleznojumi pēc koloristikas varētu būt 16. gadsimts. Bet ar šādām prognozēm jābūt ļoti uzmanīgiem.

Precīzu laiku, kad tapuši gleznojumi, varēs pateikt pēc tam, kad būs izpētīts krāsas sastāvs un redzams pilns gleznas sižets. Vēl, veicot arheoloģisko izpēti, zinātniekiem Rīgas pils Horna bastionā piecu metru dziļumā izdevies atklāt 13. gadsimta mūra fragmentu.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl