Rīgas pilī pasniegti valsts augstākie apbalvojumi

1 komentārs
Rīgas pilī pasniegti valsts augstākie apbalvojumi
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Valsts simtās dzimšanas dienas priekšvakarā Rīgas pilī Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā par īpašiem nopelniem Latvijas labā pasniedzis valsts augstākos apbalvojumus.

Triju Zvaigžņu ordenis pasniegts Rīgas arhibīskapam metropolītam Zbigņevam Stankevičam, viņš iecelts arī par ordeņa lielvirsnieku.

Valsts augstākais apbalvojums pasniegts arī gleznotājam Miervaldim Polim, Rīgas pilsētas izpilddirektoram Jurim Radzevičam un daudziem citiem. Uzrunājot klātesošos Valsts prezidents Raimonds Vējonis atsauca atmiņā vēstures notikumus un pateicās, ka arī šodien ir cilvēki, kas lepojās ar savu tautu un savu zemi.

“Latvijas valsts tapa pateicoties stiprai nacionālās kopības sajūtai, pateicoties tam, ka bija smagas cīņas, lai neatdotu nevienu pēdu šīs svētas zemes. Latvija tie ir cilvēki, kas raksturojas ar ticību idejai, mērķim un stiprumu ko nesalauza svešas varas un nenosaldēja Sibīrijas sniegi un mēs būsim tik stipri, cik stipri būsim mēs ikviens,” sacīja Vējonis.

Arī ērģelniecei Ivetai Apkalnai un vēstniekam Zviedrijā Marģeram Kramam piešķirta Triju Zvaigžņu ordeņa III šķira un viņi iecelti par ordeņa komandieriem. Triju Zvaigžņu ordeņus saņēmis arī gleznotāja Miervaldis Polis, Latvijas Nacionālā teātra aktrise Rasma Garne, vijoļmeistars Juris Jēkabsons un citi cilvēki, kuri snieguši ieguldījumu Latvijas labā.

1 komentārs