Rīgas pilī mainījusies nostāja par Kārļa Ulmaņa statusu; izskan arī kritiski viedokļi

Pēc Egila Levita stāšanās prezidenta amatā Rīgas pilī mainījusies oficiālā nostāja par Latvijas pirmskara valstsvīra Kārļa Ulmaņa statusu. Rīgas pilī norāda, ka Ulmanis, kurš pie varas nonāca pēc apvērsuma, uzskatāms par prezidenta pienākumu izpildītāju, nevis pilntiesīgu prezidentu.

Atpakaļ uz rakstu

41 komentārs

 • Imants

  Imants

  Tas retums "' Latvija 20 gados"" ir apaskatāms Auces novada bibliotekā |atvests no Zviedrijas|
 • Imants

  Imants

  Man bija tā laime dzīvot brīvā Latvijā,jo 1934. K.Ulmanis izdarīja labāko ,ko varēja: padzina visas tās partijas, ļāva prezidentam A. Kviesim nostrādāt līdz termiņa beigām un tad kļuva par VALSTS UN MINISTRU PREZIDENTU. LAIKĀ LĪDZ 1939. GADAM, KAD KRIEVI IERĪKOJA SAVAS ARMIJAS BĀZES uN 1940. OKUPĒJA LATVIJU Latvijas uzplaukums bija fantastisks kultūrā ,lauksaimniecībā ,izglītiība un medicīnā!!! Tas bija kā visā Eiropā autoritārais režīms un mums bija tā laime,ka valsti vadīja gudrs un Latviju mīlošs cilvēks!!! Vēl neviens nav varējis To atkārtot!!! Vēlu Levita kungam palasīt albūmu""Latvija 20 gados"" !!!
 • Lāsma Kalnozola

  Lāsma Kalnozola

  K.Ulmaņa veikums nav viennozīmīgi vērtējams, īpaši, ja papēta dokumentus. Arī līdz šim ir bijusi izteikta krita K.Ulmaņa darbībām. Tas, vai K.Ulmanis būtu vērtējams kā prezidents de jure - ir vēsturnieku un tiesību zinātnieku darbs. Šaubos, vai sabiedrība bez attiecīgās informācijas ir kompetenta izdarīt secinājumus. Runājot par Ulmani tad vēl viens cits jautājums - cik zināja, ka viņš bija lielākais komunistiskās partijas ziedotājs?
 • Zinaīda
 • diez kas nav

  diez kas nav

  Ja K.Ulmaņa "nolikšana pie vietas"ir viens no svarīgākajiem darbiem,ar kuru bija jāsāk prezidentūra.Cilvēks tika izsūtīts un nobendēts,bet miera,vienalga,nav.bēdīgi.
 • Kašķe

  Kašķe

  Man jau dusmas metas! Nav vēl degunu apsildījis jaunajā amatā un jau Kārli Ulmani, kura laikā Latvija zēla un plauka, bīda nost! Kāda Jums, Levita kungas ,darīšana par to , kā tur patiesībā sanāk? Padomājiet labāk parts par savu statusu, vai pēc gadiem 10 jūsu bildi vispār neizmet no Rīgas pils, jo, ja tā sākat, tad diez kā vēl beigsiet!
 • Raivis Afanasjevs
 • Vita Skurba
 • Kārlis Pinksis

  Kārlis Pinksis

  Tas vĕl ir sākums,gan redzěsiet ko latviešu tautai pievārīs šis žīdiņš....!Vai aizmirsāt kampaņu par viņa ievělĕšanu!?
 • U fo

  U fo

  Beidzot to to valsts apvērsuma veicēju, kurš gļēvi un mīkstčaulīgi nodeva Latviju iebrucējiem, nosauca patiesā vārdā... 1934.g.bija jau trešais Ulmaņa apvērsums... Pirmais - 17.11.1918., otrais 03.06.1919.... Ulmaņa vadībā tika veidota birokrātiskā autokrātija, likvidēta demokrātija un ekonomikas tirdzniecības un ražošanas nozares, uzturot subsidētu nerentablu lauksaimniecību... Trakākais, ka tika nomākta pilsoniskā sabiedrība, kas noveda pie gļēvas kapitulācijas 17.06.1940....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!