Rīgas pašvaldības amatpersona – diriģents Brandavs – amatā ”Rīgas satiksmē” pamanījies iekārtot arī sava kora dziedātāju

6 komentāri

Pamatīgu ažiotāžu šonedēļ izraisīja uzņēmumu “Rīgas satiksme” un “Rīgas karte” amatpersonas Aleksandra Brandava aizturēšana. Viņš atbrīvots pret 200 00 eiro drošības naudu. Atklājas aizvien jaunas detaļas par viņa gadiem ilgo biznesu, sēžot uz vairākiem pašvaldības naudas līdzekļus tērējošiem krēsliem vienlaikus. Brandavs juties tik nesodāms, ka pat iekārtojis darbā “Rīgas satiksmē” kādu dziedātāju no kora, kuru viņš diriģē.

 “Mēs ceļam Rīgu ar savām rokām.” Tik cēli vārdi izskanēja Rīgas Kartes valdes locekļa, diriģenta Brandava vadītā kora uzstāšanās laikā pirms pieciem gadiem, partijas “Gods kalpot Rīgai” kongresā.

Brandavs gadiem ilgi bija gan “Rīgas satiksmes” darbinieks, un pelnīja milzu summas, strādājot firmās, kas sniedz Satiksmei pakalpojumus.

“Rīgas satiksme” gan nomā mikrobusiņus par ārkārtīgi neizdevīgām summām, gadā zaudējot sešus miljonus eiro, gan pamatīgi pārmaksāja par e-talonu sistēmu. Aiz abiem dārgajiem biznesiem stāv diriģents Brandavs. “Rīgas satiksmes” kapitāldaļu turētājam Nilam Ušakovam gadiem ilgi tas nekādas bažas neradīja. “Tā informācija, kas bija manā rīcībā – bija atzinums no KNAB, ka interešu konflikta nav.”

Bijušais “Rīgas satiksmes” pagaidu vadītājs Anrijs Matīss ar Brandavu ticies tikai vienu reizi, un arī tā izvērtusies teju vai komiska: “Kad mēs runājām ar “Rīgas kartes” valdi par iespējamiem ietaupījumiem un tālāku sadarbību, tā bija vienīgā tikšanās. Viņš, strādājot divās vietās, šajā tikšanās reizē izvēlējās pārstāvēt “Rīgas karti”, bet iesniedza man savu “Rīgas satiksmes” vizītkarti, kas bija dīvaini.”

Kāda ir Brandava loma “Rīgas satiksmes” afērā? Matīss nevēlas minēt. KNAB vēsta, ka krimināllietas materiāli satur ziņas par kukuļa nodošanu starpniekam tālākai nodošanai amatpersonām, lai tās, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu darbības kukuļa devēja interesēs. Matīss neatklāj, vai ziņojis KNAB par iespējamām Brandava darbībām. “Esmu sniedzis izmeklētājiem visu informāciju, kas pieprasīta,” viņš apliecina.

Portāls “kompromat.lv” ziņo, ka, iespējams, Brandavs izkārtojis siltu vietiņu, amatu “Rīgas satiksmē” kādai dziedātājai no sava kora, Diānai Silovai. To viņa pati bija norādījusi savā “Facebook” profilā, bet atteikusies portālam to komentēt. Tagad informācija par darba vietu izņemta. Iepriekš mediji ziņoja, ka dīvainos līgumos ar konsultantiem, “Rīgas satiksme” algās maksājusi miljonu eiro.

Neviena no kapitālsabiedrībām, tai skaitā “Rīgas satiksme”, konsultantu un darbinieku sarakstus neatklāj, jo to liedzot likums. TV3 prasīja kapitāldaļu turētāja Ušakova viedokli – kas viņam zināms par Brandava muzikantes darba gaitām “Rīgas satiksmē”? “Nevaru pateikt. Nekādā veidā neesmu kontrolējis konkrētus darbiniekus,” – tā skanēja Ušakova atbilde.

Jāpiemin, ka “Rīgas satiksmē” bija nodarbināta arī Ušakova preses sekretāre un vairākas citas domes amatpersonas.
6 komentāri