Rīgas pašvaldība sola bargas sankcijas graustu īpašniekiem

1 komentārs
Rīgas pašvaldība sola bargas sankcijas graustu īpašniekiem
Foto: Paula Čurkste, LETA

Rīgas pašvaldības pacietība saistībā ar graustu Marijas ielā 6 sāk apsīkt. Ja turpmākajās nedēļās netiks parakstīts vidi degradējošā nama būvprojekts, tā īpašniekiem jārēķinās ar bargiem sodiem.

Ēka Marijas ielā 6 ilgstoši tiek uzskatīta par Rīgas slavenāko graustu, un attiecīgais objekts jau gadiem radījis galvassāpes Rīgas pašvaldībai.

Konkrēto īpašumu veido zeme vairāk nekā 1000 kvadrātmetru platībā, piecstāvu dzīvojamā ēka un pagrabs zem pagalma. Nams klasificēts kā B kategorijas grausts, un īpašumam piemērota divreiz augstāka nekustamā īpašuma nodokļa likme.

Aktuālā situācija saistībā ar namu Marijas ielā bija viens no jautājumiem, par kuriem šodien sprieda Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijā.

Kopš aprīļa ēkas īpašnieki divreiz pārbaudījuši, vai nama sienas neļodzās. Būtiskas novirzes netika atrastas. Šīs darbības īpašniekiem dome uzlikusi par pienākumu, tomēr pašvaldība sagaida arī aktīvu rīcību īpašuma sakārtošanā. Līdz 10.septembrim jābūt parakstītam attiecīgās ēkas būvprojektam.

“Ja nebūs nekas izdarīts, tad mēs plānojam sodīt. Sodi būs diezgan lieli, un sodīt mēs varam gandrīz katru nedēļu. (TV3: Kādi šie sodi potenciāli varētu būt?) Mēs runājam par summām, kas beidzas ar trim nullēm,” saka RD Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

Pašvaldība sagaida, ka pusotra gada laikā pēc būvprojekta līguma noslēgšanas tiks saņemta būvatļauja un tālāk divu gadu laikā objektu sakārtos. Marijas ielas grausts pieder Igaunijas pilsonim Tomasam Tolam un Jevgēņijam Petrovam.

1 komentārs