Uzzini, kā Rīgas parkos un dārzos augi tiek sagatavoti ziemai

0 Komentāru

Galvaspilsētas augi sāk gatavoties ziemas miegam. Pagājušās nedēļas beigās novākti augu pārkleti, kas visu vasaru izdaiļoja Tērbatas ielu. Arī Vecrīgu pametuši koki un ziedi podos. Liela daļa no tiem nākamajā vasarā atkal atgriezīsies. Par to, kur dodas augi ziemā, interesējās TV3 raidījums “900 sekundes”.

Rīgas mežu dārznieki izcēluši daudzos augus, kas visu vasaru rotāja Tērbatas ielas vienu no pārkletiem. Tērbatas ielā kopā bija sešas dažāda koncepta zaļās atpūtas vietas. Pilsētas centrā cilvēki varēja atpūsties garšaugu ielenkumā.

Dārzniece Daina Freimane stāsta, ka atsevišķi ziemciešu augi atgriezīsies pilsētas ielās arī nākamajā gadā. Tos ved prom vēl pirms pirmajiem saliem: “Augi pēc pirmās salnas kļūs pelēki, sakaltuši un vairs nesagādās prieku. Tādēļ tos ņemam ārā, vedam ziemošanai.”

No Tērbatas ielas aizvestos augus iecerēts sagatavot ziemai tuvākajās nedēļās. Savukārt pavasarī tos atkal vedīs atpakaļ uz pilsētu, bet tas nenozīmē, ka tie atkal nonāks tai pašā ielā, pēc ziemas augi var arī nonākt kādā citā parka dobē.

Dārzniece Ilze Pīrāga-Gremze zina izstāstīt par rozāriju, kas atrodas pie Vērmanes dārza lauvām. Rozes aukstajam gada periodam tiks gatavotas šajā nedēļā: “Tad tām nogriež ziediņus, atlaposim, nepieciešams, lai viņas sagatavojas ziemas miegam. Tad, kad iestāsies sals, tad tām varētu vēl mazliet pagriezt dzinumus zemāk, tad tās ziemo.”

Citviet pilsētā bija izvietoti lieli puķu podi ar dažiem augiem, krūmiņiem un jauniem kokiem. Kopumā vairāk nekā 300 augu trauku.

Šie podi un vēl citi ir tikai neliela daļa no tā, kas tiek gatavots ziemai. Uzvaras parka sakuras un citos parkos jauno kociņu stumbri tiek ietīti pirms saliem. Vēl un vēl dažādi darbi tiek veikti, lai Rīga pavasarī atkal krāšņi ziedētu.

0 Komentāru