2 komentāri

Rīgas ostā uz dažām dienām piestājuši pieci Francijas Jūras spēku mācību kuģi. Tie devušies mēnesi ilgā treniņbraucienā, no kura daļa norisinās Baltijas jūrā. Vizīte Rīgā Francijas Jūras spēku mācību kuģiem jau kļuvusi par tradīciju.

Pieci Francijas Jūras spēku kuģi pietauvoti Rīgas ostā blakus Vanšu tiltam. Tie pieejami arī publikai apskatei, tiesa gan interesentiem iepriekš bija jāpiesakās. Visi kuģi ir aptuveni 30 gadus veci, un tie tikuši būvēti kā mācību kuģi, kas nav paredzēti militārām darbībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mācību laikā kuģi tiek izmantoti, lai praktiski mācītu jūras spēku kadetus un nostiprinātu viņu navigācijas un manevru prasmes. Mācības parasti notiek Francijas piekrastē, tomēr reizi gadā – pavasarī, kuģi dodas mēnesi ilgā izbraucienā, tostarp uz Baltijas jūras ūdeņiem. Rīgas apciemošana šiem kuģiem jau kļuvusi par tradīciju.

Bez kuģošanas Baltijas ūdeņos Francijas mācību kuģi mēdz doties arī uz Spāniju un Portugāli. Uz katra kuģa ir vieta 18 flotes studentiem. Uz katra no kuģiem ir arī pavārs. Treniņu laikā studentiem tiek doti dažādas grūtības pakāpes uzdevumi

Kopumā uzbūvēti 8 šāda veida kuģi. Tiem visiem doti dzīvnieku nosaukumi. Tā Rīgas ostā šobrīd atrodas Tīģeris, Leopards, Gepards, Pantēra un Lūsis. Bet Francijā palikuši Lauva, Jaguārs un Šakālis.

Francijas mācību kuģi Rīgas ostu pametīs pirmdien.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl