Rīgas ostā nogādās ASV tankus un bruņumašīnas

1 komentārs
Rīgas ostā nogādās ASV tankus un bruņumašīnas
FOTO: LETA

Lai stiprinātu visu Baltijas valstu drošību, nākamnedēļ Rīgas ostā tiks nogādāti ASV tanki un bruņumašīnas. Tehnikas piegāde/notiks operācijas Atlantic Resolve izpildes gaitā, nomainot pašreiz Latvijā esošos ASV karavīrus ar citiem.

Šī brigāde Latvijā plāno palikt uz rotācijas laiku – aptuveni trim mēnešiem. Rīgas ostā nogādās Abrams tipa tankus un Bradley tipa bruņumašīnas, kā arī kaujas atbalsta un nodrošinājuma tehniku, kopskaitā vairāk nekā 120 vienības.

Militārās tehnikas izkraušanu vēros aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, ASV vēstniecības Latvijā vadītāja Šārona Hadsona-Dīna un ASV armijas Nodrošinājuma pavēlniecības komandieris ģenerālmajors Džons O’Konors.

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas pērn pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV ir sākusi operāciju Atlantic Resolve – tā ir mācību operācija Baltijas valstīs un Polijā.

Tās mērķis ir apliecināt Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas iedzīvotājiem, ka NATO viņus aizstāvēs.

Kopš februāra Latvijā sācies aktīvs militāro mācību periods, un daudzās no nacionālajām un starptautiskajām mācībām šogad piedalīsies arī ASV un citu sabiedroto valstu karavīri ar savu militāro tehniku. ASV spēki uzturas Ādažu militārajā bāzē.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl