“Rīgas namu pārvaldnieks” par teju 70 000 eiro sarīko balli darbiniekiem

14 komentāri
“Rīgas namu pārvaldnieks” par teju 70 000 eiro sarīko balli darbiniekiem
ILUSTRATĪVS FOTO. (CARO / SCANPIX)

Uzņēmumi un iestādes gadumijā allaž kaut kā atzīmē – notiek lielākas vai mazākas balles, taču vienmēr ir jautājums – cik daudz ir pieņemami ballēties par nodokļu maksātāju naudu. TV3 Ziņām tapis zināms, ka vienu pamatīgu balli saviem darbiniekiem nupat sarīkojis “Rīgas namu pārvaldnieks”. Tā izmaksājusi teju 70 000 eiro! Kamēr uzņēmuma valde to sauc par saprātīgu summu šādam pasākumam, Rīgas mērs to komentēt atsakās.

“Rīgas namu pārvaldnieks” pagājušajā sestdienā saviem darbiniekiem uzsauca Ziemassvētku balli, dokumentos gan to nodēvējot par saliedēšanas pasākumu. Balles izmaksas – 69 000 eiro. Katram darbiniekam gan bija arī jāpiemaksā septiņu eiro dalības maksa.

Jaunais “Rīgas namu pārvaldnieka” vadītājs, bijušais “Rīgas satiksmes” šefs Ernests Saulītis, TV3 Ziņām skaidro, ka ballē piedalījušies vairāk nekā 1000 darbinieku, tāpēc šo summu varot uzskatīt par adekvātu. Turklāt tādas balles tiekot rīkotas katru gadu, un tas neesot nekas īpašs.

Uz jautājumu, vai 70 000 eiro šķiet saprātīga summa šādai ballei, Saulītis atbild: “Summa iegūta iepirkuma rezultātā, bija trīs pretendenti un Summa sastāv no vairākām daļām – ēdināšana, zāles īre un pats izklaides pasākums. Šis pasākums nav īpaši dārgāks kā iepriekšējos gadus. Cena nedaudz pieaugusi. Godīgi sakot, kāpēc gan šiem cilvēkiem nepienāktos šis pasākums?”

“Rīgas namu pārvaldnieks” vairāk nekā sešus miljonus eiro bija glabājis “PNB” bankā, ko šoruden pasludināja par maksātnespējīgu. Šobrīd naudu tā arī nav izdevies atgūt, un nav zināms, vai vispār izdosies. Taču tas nav bijis iemesls pat izvērtēt, vai Ziemassvētku ballei tērēt 70 000 eiro ir lietderīgi.

“Visi šie notikumi jau bija notikuši pirms šīs valdes, kura tika iecelta novembrī, iepirkuma procedūra jau bija veikta. Otrkārt, reāli zaudējumi nav, tie ir muļķīgi apgalvojumi, ka no tā ir radušies kaut kādi zaudējumi, nav cietuši arī klienti. Un “RNP” finansiālo stāvokli absolūti šis te neietekmē,” apgalvo Saulītis.

“Rīgas namu pārvaldnieka” kapitāla daļu turētājs ir Rīgas pašvaldība, bet kapitāla daļu turētājs – mērs Oļegs Burovs (GKR). Viņš atteicās komentēt, vai šādus tēriņus no rīdziniekus kabatas atbalsta un uzskata par adekvātiem.

Tikmēr mēra vietniece, “saskaņiete” Anna Vladova TV3 Ziņām pauda izbrīnu par pasākuma izmaksām: “Labdien, diemžēl nevaru sniegt nekādu informāciju par šo jautājumu, jo pirmo reizi par to dzirdu no jums. Šī kapitālsabiedrība ir domes priekšsēdētāja pakļautībā, bet nepieciešamības gadījumā pieprasīšu informāciju un informēšu jūs par pārbaudes rezultātiem. Mans personīgais viedoklis – ka šā brīža situācijā tas nav pieņemams, it īpaši, kad ir pazaudēti miljoni “PNB” bankā.

“Rīgas namu pārvaldnieka” peļņa pērn bija pusotrs miljons eiro.
14 komentāri