“Rīgas namu pārvaldnieka” lieta: iespējama krāpšana lielā apmērā, aizturētas divas personas,

1 komentārs
“Rīgas namu pārvaldnieka” lieta: iespējama krāpšana lielā apmērā, aizturētas divas personas,
ALISE ŠULCA / F64

Nu jau kārtējais korupcijas skandāls kādā no Rīgas domes kapitālsabiedrībām. Valsts policija veikusi kratīšanu viena no naudīgākajiem galvaspilsētas uzņēmumiem – “Rīgas namu pārvaldniekā”

“Rīgas namu pārvaldniekā” ceturtdienas vakars bija trauksmains. Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde veica kratīšanu uzņēmuma galvenajā birojā, Aleksandra Čaka ielā 42. Uz vietas bija arī kompānijas vadība, izņemti dokumenti.

Valsts policijas procesuālās darbības “Rīgas namu pārvaldnieka” galvenajā birojā turpinājās visu nakti, un likumsargi šo vietu pameta viena pulksten 7.20 no rīta.

TV3 Ziņu rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka likumsargu “vizīte” RNP varētu būt saistīta arī ar uzņēmuma iepirkumu par daudzdzīvokļu namu liftu apsaimniekošanu. Tolaik pie 8,3 miljonu eiro līguma tika uzņēmums “Liftu Alianse”. Pērn par konkrētās kompānijas neatbilstību veicamajiem darbiem un iespējamu iepirkuma organizēšanu tieši tās interesēs trauksmi cēla konkurenti.

Kratīšana esot notikusi arī Purvciemā, uzņēmējam Igoram Babkinam piederošās “Liftu alianses” telpās. Šodien gan tās bija slēgtas, uz durvju zvanu atbildi nesagaidījām. Zvanot pa Uzņēmumu reģistrā norādīto kompānijas kontakttālruni, atbildēja kāda sieviete, kura nemācēja teikt, kur Babkins ir. Neoficiāla informācija liecina, ka viņš ir aizturēts.

Valsts policija šodien skaidrojumos bija skopa. Aizturētas divas personas, neviena no tām neesot no “Rīgas namu pārvaldnieka”, taču arī šā uzņēmuma bijušo vai esošo pārstāvju atbildība tikšot vērtēta. Kriminālprocess esot ierosināts par iespējamu krāpšanu lielā apmērā organizētā grupā. Runa varētu būt pat par miljoniem eiro, un noprotams, ka lieta neaprobežojas tikai ar liftu apsaimniekošanas iepirkumu.

“Pētāmais apjoms un izņemto lietisko pierādījumu kopums ir ļoti liels. Mēs arī strādājam sadarbībā ar ārvalstu kolēģiem un skatāmies arī iespējamās pēdas ārzemēs,” sacīja VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks Pēteris Bauska.

Papildu informāciju no “Rīgas namu pārvaldnieka” pieprasījis arī uzņēmuma kapitāldaļu turētājs Juris Radzevičs, kurš šos pienākumus pilda no šā gada.

Pēc Radzeviča domām, risinājums korupcijas ēnai pār Rīgas kapitālsabiedrībām ir labas pārvaldības standartiem atbilstošas valdes un padomes izraudzīšanās.
1 komentārs