Komentāri

Bijušajai Rīgas Mūzikas internātvidusskolas direktorei Maijai Leipcigai par kukuļņemšanu aiz restēm jāsēž nebūs – tiesa šodien piemērojusi piecu gadu nosacītu cietumsodu.

Lietā ir vairākas neskaidrības, tostarp KNAB darbinieku rīcība, kuru tiesnese birojam oficiāli pieprasījusi izskaidrot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiesas lēmumu Maija Leipciga sagaidīja bez īpašām emocijām. Nosacīts sods – tātad aiz restēm jāsēž nebūs.

Izmeklēšanas materiāli liecina, ka no 2007. līdz 2011. gadam Leipciga esot tīši un ļaunprātīgi izmantojusi savu dienesta stāvokli.

Viņa fiktīvi papildu nodarbinājusi darba kolēģus, liekot viņiem dalīties, saņemot ap 60 eiro no katra mēnesī, un tādējādi nodarot Rīgas domei vairāk nekā 8000 eiro zaudējumus. Leipciga vainu neatzīst.

Prokurors no tiesas aizdevās prom skriešus. Tikmēr Leipcigas advokāts norāda uz vairākām dīvainībām šajā lietā. Tiesnese šajā lietā pieņēmusi blakus lēmumu, aicinot KNAB vadību izvērtēt biroja izmeklēšanas metodes.

Advokāts uzskata, ka KNAB rīcības dēļ lietu varētu sākt skatīt no jauna, jo drošībnieki esot lieciniekus iespaidojuši.

Pirmais Leipcigas lietu skatīja tiesnesis Ziedonis Strazds, taču līdz spriedumam nemaz nenonāca, jo KNAB viņu aizturēja par teju identisku noziegumu, kādu inkriminē Leipcigai – fiktīvu darbinieku nodarbināšanu.

Leipcigas lieta vilkusies ļoti ilgi – notikušas 40 sēdes, tās pārceltas no vienas tiesas uz otru, tās izskatīšanu teju nepārtraukti vajājušas dažādas ķibeles.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl