Rīgas lidostas valdē darbosies Andris Liepiņš un Ilmārs Upenieks

0 Komentāru
Rīgas lidostas valdē darbosies Andris Liepiņš un Ilmārs Upenieks
Foto: LETA

Satiksmes ministrija (SM) ir iecēlusi Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieku Andri Liepiņu par VAS Starptautiskā lidosta Rīga jauno valdes priekšsēdētāju.

Kā skaidro SM pārstāvji, Liepiņš amatā iecelts, ņemot vērā viņa zināšanas un izprati par aviācijas nozari, kā arī pieredzi, vadot nacionālās lidsabiedrības airBaltic padomi, un darbu valsts pārvaldē, strādājot par Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieku.

Par lidostas valdes locekli iecelts būvkompānijas Velve valdes loceklis Ilmārs Upenieks. Viņš esot ar ilgstošu pieredzi vairāku uzņēmumu vadībā, kas strādājis starptautiskajā tirgū, kā arī viņam esot zināšanas finanšu vadībā. Upenieks ir ieguvis Vadības maģistra grādu (Executive MBA) Rīgas Biznesa skolā.

Valdes sastāvā darbu turpina līdzšinējā valdes locekle Ilona Līce.

Kā ziņots, Satiksmes ministrijai kā uzņēmuma akcionārs pieņēma lidostas valdes priekšsēdētāja – Alda Mūrnieka un trīs valdes locekļu Olitas Augustovskas, Anda Damlica un Raimonda Rožkalna atlūgumus, pusēm savstarpēji vienojoties.

Ministrijā skaidro, ka saskaņā ar esošajiem uzņēmuma statūtiem lidostas valdē darbojas pieci valdes locekļi. Lai nodrošinātu VAS Starptautiskā lidosta Rīga pārvaldes institūcijas – valdes nekavējošu lemtspēju un rīcībspēju, pieņemot lēmumus par lidojumu drošības nodrošināšanu, tostarp sevišķos meterioloģiskos apstākļos (migla), tās sastāvā nepieciešami ne mazāk kā trīs valdes locekļi.

Tā kā starptautiskā lidosta Rīga ir arī paaugstinātas drošības objekts un tās valdes locekļiem ir nepieciešams saņemt pielaidi atbilstoši Likuma par valsts noslēpumu prasībām, ministrija pirms valdes locekļu apstiprināšanas ir vērsusies Drošības policijā, lai veiktu potenciālo valdes locekļa amata kandidātu atbilstības pārbaudi likuma prasībām.

0 Komentāru