Rīgas lidostas vadībai atkal izraudzīti ”šoferu dēli”

Komentāri

Stājoties turīgo valstu klubā OECD, Latvija deva solījumu uzlabot valsts uzņēmumu pārvaldību, bet šonedēļ it kā atklātā konkursā izraudzītajā Rīgas lidostas valdē nav neviena cilvēka ar pieredzi aviācijā. Toties vairumam no viņiem ir politiskās saiknes.

Lidostas vadītāja amatam noskatītā Armanda Jurjeva dzīvesbiedre, piemēram, vairākkārt sniegusi juridiskus pakalpojumus ZZS politiķiem, tostarp Aivaram Lembergam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī lidostas Rīga valdes locekļu atlase notika atklātā konkursā, rezultāts daudzus pārsteidzis. Aptaujājot aviācijas jomas ekspertus, TV3 ziņas noskaidroja, ka potenciālo lidostas vadītāju Armandu Jurjevu nozarē nepazīst. Arī pārējo valdes locekļu CV aviācijas pēdas velti meklēt.

Satraukumu par to pauž bijušais satiksmes ministrs Anrijs Matīss:

Aviācijas nozare ir ārkārtīgi būtiska Latvijas ekonomikai. Pēc dažādiem aprēķiniem, tie ir 2-4% no IKP. Ja lidostas vadībā, kas ir nozares kodols, nav neviena ar aviāciju saistīta speciālista, manuprāt, tas nav sevišķi atbildīgs solis.

Lidostas Rīga padomes vadītājs Juris Kanels uzsver, ka aviācija jomas zināšanas, lai arī uzskatītas par priekšrocību, kandidātiem nebija obligātas. Pēc visu 65 pretendentu izsijāšanas izrādījies, ka labākajiem tādu arī nav.

Juris Kanels:

Var atgādināt, ka arī iepriekšējās valdes priekšsēdētājam [Andrim] Liepiņa kungam un arī valdes loceklim [Ilmāram] Upeniekam kungam nebija ne mazākās darba pieredzes aviācijā vai lidostā pirms tam. Atšķirībā no šā gadījuma, viņi netika izvēlēti konkursā. Kāds viņus vienkārši pieaicināja un iecēla amatā. Mēs vismaz rīkojām konkursu.”

Taču politikas aizkulisēs tiek norādīts uz daudzām dīvainām sakritībām, kas saista potenciālos valdes locekļus ar Satiksmes ministrijas vadītājiem – ZZS ministru Uldi Auguli un valsts sekretāru Kasparu Ozoliņu.

Jurjeva sieva zvērināta advokāte Vineta Čukste-Jurjeva ir Ventspils mēra Aivara Lemberga advokāte, kā arī sniegusi juridiskos pakalpojums citai ZZS politiķei, ministrei Danai Reizniecei-Ozolai, kad viņa vadīja Ekonomikas ministriju. Amatu valdē izdevās saglabāt arī ilggadējai zaļzemnieku politiķu padomniece Ilonai Līcei.

Savukārt vēl vienas valdes kandidātes – Rīgas lidostas Juridiskā departamenta vadītājas Laumas Jenčas – karjera lidostā sākas līdz ar Satiksmes ministrijas valsts sekretāra Kaspara Ozoliņa ienākšanu nozarē. Viņi abi iepriekš strādāja Valmieras domes Juridiskajā departamentā.

Tieši Jurjeva bijusi tā, kas apturēja lidostas tiesāšanos ar skandalozo lidostas drošībnieku Raimondu Lazdiņu, kurš organizēja kolēģu sarunu noklausīšanos. Rezultātā lidostai nācās slēgt ar drošībniekiem neizdevīgu izlīgumu, atminas lietā iesaistītie juristi.

Mārtiņš Krieķis, bijušais lidostas Rīga Juridiskā departamenta vadītājs:

No mana personīgā viedokļa, Jenča apzināti kaitēja lidostai un apzināti zaudēja visas ar telefonu noklausīšanos saistītās lietas. Lauma Jenča ir Kaspara Ozoliņa cilvēks lidostā, kurai nav sava viedokļa un nav pietiekamu juridisko zināšanu, lai veiktu savas funkcijas. Viņas vienīgais uzdevums lidostā ir nodrošināt ”pareizu” iepirkumu norisi.

Kanels gan apgalvo, ka politiķi atklātā konkursa rezultātu nav ietekmējuši.

Tā kā Latvija, iestājoties OECD, solīja uzlabot valsts kapitālsabiedrību pārvaldi, premjerministrs Māris Kučinskis TV3 ziņām sacīja, ka prasīs Satiksmes ministrijai skaidrojumu, pirms tā lidostas akcionāru sapulcē nākamnedēļ apstiprina izvēlēto valdi.

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl