4 komentāri

Rīgas kartes izstrādātāji savu projektu uzskata par sekmīgu un plāno savu risinājumu piedāvāt arī citām pašvaldībām. Ar šo karti, kas savulaik ieviesta galvenokārt atvieglojumu izmantošanai Rīgas sabiedriskajā transportā, patlaban var vien saņemt atlaides vairākos uzņēmumos.

Kopš galvaspilsētas sabiedriskajā transportā tika atcelta rīdzinieku atlaižu sistēma, ir zudusi arī iedzīvotāju interese par Rīdzinieku karti. LNT ziņu aptaujātie rīdzinieki atzīst, ka viņi šo karti neizmanto citiem mērķiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr Rīdzinieku kartes ieviesēji uzskata, ka tās īpašnieki joprojām var baudīt daudz priekšrocību.

Turklāt Rīdzinieku kartes risinājums jau esot ieinteresējis citas pašvaldības, un uzņēmums cer, ka tieši viņu produkts ir īstais vienotas kartes ieviešanai Latvijas pašvaldībās.

”E-talons strādā ne tikai Rīgā, jau 3 gadus to piedāvājam citām pašvaldībām un pilsētām. Mūsu projekti attīstās Alūksnē arī būs drīz Kuldīgā, Saldū,” norāda SIA Rīgas karte valdes loceklis Pāvels Tulovskis.

Taču Līdzīgas kartes gan braucieniem sabiedriskajā transportā, gan sociālo pakalpojumu saņemšanai vairākas citas pašvaldības ir ieviesušas pašas. Piemēram, Siguldā un Jelgavā, un arī tur cer, ka viņi savu risinājumu var piedāvāt citām pilsētām.

Tikmēr pārresoru koordinācijas centrs no 2017. gada 1. janvāra plāno ieviest visā Latvijā pavisam jaunu uzskaites sistēmu, kas personām, kurām pienākas atvieglojumi braukšanas maksai sabiedriskajā transportā, ļaus identificēt sevi ar bankas maksājumu karti. Šis projekts valdībā varētu nonākt jau tuvākajā laikā.

TOP komentāri

 • Olafs
  +2 +2 0

  Olafs

  Rīgai tomēr ir viss lielākā pieredze, mēroga un proporciju ziņā, dēļ kaut kādas Jelgavas kartes neiesim tak tagad visi Rīdzinieki uz RS mainīt e-talonus un atkal jāiegulda miljoni kam tas vajadzīgs ? Pareizāk sakot kuram ?
 • Man patīk
  +1 +1 0

  Man patīk

  Nu nezinu, ar e-talonu ja pazudēji to, aizejot pie satiksmes dabū atpakaļ visus baucienus, agrāk mēnešbiļeti pazaudēji un pēc pa jaunu.
 • Nu
  0 0 0

  Nu

  ja Rīdzinieka Kartei netraucētu dzīvot, tā realizētu, kas bija ieplānots. Nu tad netarucējiet arī! Es neiešau atkal tērēt laiku rindās pēc atkal kartes.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl