Komentāri

No ziemošanas modušies arī Rīgas kanālmalas bebri. Aculiecinieki jau esot novērojuši bebru rosīšanos gan pilsētas kanālā, gan ap to.

Cik daudz bebru šobrīd mīt kanālā un kāda šosezon būs pilsētas rīcība, lai ar tiem sadzīvotu? Par to plašāk LNT Ziņu sižetā!

Pirms septiņiem gadiem pašvaldība pieņēma lēmumu ar bebriem Rīgas kanālā necīnīties, bet gan sadzīvot – radot tiem labvēlīgus apstākļus un vienlaikus ierobežojot iespējas bebriem radīt kādus postījumus.

Evija Piņķe
RD Vides pārvaldes vadītāja

Novērojam mēs viņus gandrīz visu gadu, pēc vajadzības piebarojam un tāpat arī turpinām sētiņu uzstādīšanu. No 2010. gada ir uzstādītas kanālmalā 80 sētiņas, pērn bija 15.

Jau vairākus gadus kanālmalas koki no bebriem tiek sargāti ar nožogojumiem. Koks tiek sargāts no bebriem, bet zālājs no cilvēkiem.

Neraugoties uz to, bebri ik gadu pamanās nograuzt kādu kanālmalas koku, izpostīt krūmājus vai puķu dobes. Pērn bebri izpostīja rožu dobes iepretī Operai, un vēl tagad kanālmalā viens koks ir pamatīgi nograuzts un turas vien uz mizas. Bebri šopavasar jau izrādījuši savu aktivitāti.

Foto

 

Mārtiņš Zilgalvis
vides aktīvists

Jā, ir jau pirmie ziņojumi par bebru atrašanos ārpus ūdens, kanāla malā pie Rīgas brīvostas. Tādus bojājumus apstādījumiem vēl neesmu redzējis un arī nav ziņots par to, kā tas bija pērn.

Pateicoties izvietotajām fotokamerām, ir izdevies noskaidrot, ka tiesības dzīvot Rīgas kanālā sev ir izcīnījusi viena bebru ģimene, kas savu teritoriju rūpīgi sargā un citus sugas brāļus teritorijā neielaiž.

 

Evija Piņķe
RD Vides pārvaldes vadītāja

Novērojumi liecina, ka tā ir viena ģimene – pieci īpatņi – divi pieaugušie un trīs bērni, viņi tur arī dzīvo, citas ģimenes iekšā nelaiž, tie ir mūsu rīdzinieki.

Bebru ģimenei ir vairākas alas – viena iepretī operas namam, kurā tika pārlaista pagājusī ziema, bet otra pretī Rīgas brīvostas ēkai, pie kuras šopavasar vairākas reizes bebri arī manīti.

 

Mārtiņš Zilgalvis
vides aktīvists

Nu, redzēsim, vai viņi izvēlēsies arī šogad šeit dzīvot vai arī tā būs ala pie Brīvostas – ja viņi reiz manīti pie Brīvostas. Pilnīgi iespējams, ka viņi varētu atrasties šogad tur. Redzēsim.

Rīdziniekiem sadzīvošana ar bebriem ik gadu izmaksā vairākus tūkstošus eiro – tostarp piebarošana, un koku aprīkošana ar aizsargsētiņām. Bet lai sekotu līdzi bebru dzīvei Rīgas kanālā, iedzīvotāji tiek aicināti informāciju un fotogrāfijas sūtīt Rīgas zoodārzam – info@rigaszoo.lv

Lasi vēl