Rīgas jūras līcī notiks militāro kuģu parāde

0 Komentāru
Rīgas jūras līcī notiks militāro kuģu parāde
KASPARS KRAFTS, F64

Latvijas armijas Kara flotei – simt gadu! Ar militāro kuģu parādi Rīgas jūras līcī piektdien atklās vairāku dienu jubilejas pasākumus.

Kuģu parādē piedalīsies Jūras spēku apgādes, mīnu un patruļkuģi, kā arī sabiedroto valstu jūras spēki no Zviedrijas, Somijas, Vācijas, Igaunijas un citām valstīm.

Flotes parādi pieņems Valsts prezidents Egils Levits, kurš, turpinot tradīciju, svinīgā ceremonijā Jūras spēku karoga kātā iedzīs sudraba karoga naglu.

Kara flotes simtgades svinību pasākumi turpināsies arī sestdien un svētdien, tad kuģus ikviens interesents Rīgas pasažieru ostā varēs aplūkot arī klātienē. Rīgas pasažieru termināļa piestātnē kuģus būs iespējams apskatīt 10. un 11. augustā no plkst. 12.00 līdz 17.00.

Tikmēr Baltijas jūrā patlaban notiek Krievijas Jūras spēku mācības, kurās, visticamāk, veic mācības jūras ceļu bloķēšanai, lai apgrūtinātu NATO papildspēku piekļuvi Baltijas jūrai. Mācībām uzmanīgi līdzi seko Latvijas Aizsardzības ministrija, bet Nacionālie bruņotie spēki patlaban darbojas ikdienas režīmā.

Jāpiebilst, ka par Latvijas Kara flotes dibināšanas dienu oficiāli tiek uzskatīts 1919. gada 10. augusts, bet pēc valsts okupācijas lielākā daļa flotes kuģu un zemūdeņu iznīcināja vai arī aizgāja bojā Otrā pasaules kara laikā. Latvijas armijas Jūras spēki atdzima pirms 27 gadiem uz pirmā atjaunotā flotes kuģa ”Sams”.

0 Komentāru