Rīgas jaunais vicemērs Kleins negaidīti kļuvis par domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju

0 Komentāru

Galvaspilsētas mērs Oļegs Burovs devies uz ārzemēm, un par pirmo personu Rīgas domē kļuvis tikai pirms dažām dienām vicemēra amatā ievēlētais Druvis Kleins. Rātsnamā sākušās runas, ka viņš varētu izmantot šo iespēju, lai pašvaldības amatos veiktu pārbīdes. Kleins gan šādus plānus neapstiprina.

No Jaunās konservatīvās partijas izslēgtais domnieks Druvis Kleins Rīgas vicemēra amatā ir vien dažas dienas, bet jau izcēlies ar straujām darbībām. Ievēlēšanas dienā, piektdien, noliedzis plānus mainīt “Rīgas satiksmes” padomi, jau pirmdien viņš atlaida trīs no pieciem uzņēmuma padomes locekļiem, kuri patlaban vērtē pretendentus konkursā uz “Rīgas satiksmes” valdi.

Rīgas domes opozīcija to saistīja ar “Rīgas satiksmes” pašreizējā valdes locekļa Emīla Jakrina interesēm. Neoficiāli zināms, ka viņa kandidatūra patlaban notiekošajā valdes konkursā tikusi atsijāta.

Tagad Kleins negaidīti kļuvis par galvaspilsētas mēra pienākumu izpildītāju. Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs devies uz ārzemēm, taču otra vicemēre – Anna Valdova – personisku iemeslu dēļ Buruva pienākumus nevar pārņemt.

Rātsnamā izplatījušās runas, ka Kleins varētu izmantot šo iespēju, lai vēl pirms iespējamās domes atlaišanas Jakrinu ieceltu pašvaldības izpildvarā – par ietekmīgā Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītāju. Patlaban direktora amats ir vakants.

Kleins apgalvo, ka šobrīd neplāno neko. Vēloties iepazīties ar dokumentiem un saprast, kā nodrošināt normālu pašvaldības darbu. Nekādi strauji politiski lēmumi neesot paredzēti.

Druvis Kleins
Rīgas mēra pienākumu izpildītājs

TV3 Ziņas: Tad tas, ka Emīlu Jakrinu tuvākajās dienās varētu ielikt Pilsētas attīstības departamenta vadītāja amatā, nav tiesa?

Šodien es to neplānoju.

TV3 Ziņas: Bet rīt?

Arī vēl ne.

TV3 Ziņas: Nebūs tā kā ar “Rīgas satiksmes” padomi, ka vienu dienu sakāt – neko nezinot, bet nākamajā dienā atlaižat pusi padomes?

Ziniet, šī ir paradoksālā situācija. Es pats tikko uzzinu, ka esmu mēra pienākumu izpildītājs, bet jūs jau it kā zināt, kādus lēmumus es pieņemšu rīt… Man nav šobrīd tāda lēmuma padomā. Ja rītdien būs, es to paziņošu.

TV3 Ziņām ar Jakrinu trešdien neizdevās sazināties.

0 Komentāru