Rīgas ielās skaitīs ziemas riteņbraucējus

Komentāri
Rīgas ielās skaitīs ziemas riteņbraucējus
Foto: LETA

Latvijas Riteņbraucēju apvienības rīkotā ikgadējā ziemas riteņbraucēju skaitīšana jau kļuvusi par tradīciju. Šogad tā notiks 13. februārī – dienā, kad pasaulē izsludināta starptautiskā ziemā ar velo uz darbu diena (International Winter Bike To Work Day).

Kā informē Riteņbraucēju apvienības pārstāve Dace Jēkabsone, velobraucēju skaitīšana notiks laikā no 8.00 līdz 9.00 no rīta uz lielākajiem Rīgas tiltiem pār Daugavu un dzelzceļu, kā arī uz veloceliņiem Rīgas centra ielās. Konkrētais laiks izvēlēts ar aprēķinu, kad vairums brauc uz darbu un kad ir minimāla iespējamība, ka, zinot par pasākumu, kāds varētu braukt garām skaitītājiem speciāli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau vēstīts, ka riteņbraucēju skaitīšanas mērķis ir nevis noteikt kopējo riteņbraucēju skaitu, kas nav tehniski iespējams, bet gan fiksēt braucēju skaita izmaiņas, salīdzinot jaunākos datus ar iepriekš attiecīgajā vietā un laikā iegūtajiem.

Lai nodrošinātu iespēju ne tikai saskaitīt braucējus, bet arī ar tiem aprunāties, Latvijas Riteņbraucēju apvienība kopā ar tās dalīborganizācijām (SIA Velokurjers, Policistu velobiedrība, apvienība Tru Fix Kru, veikals Gandrs) un atbalstītājiem (B-bārs restorāns, sporta klubs MyFitness, BTA Velopolise) atsevišķās vietās rīkos riteņbraucēju “sildīšanu”, pasniedzot siltus dzērienus, informatīvus materiālus par velosatiksmi Rīgā, kā arī nelielas dāvaniņas drošai riteņbraukšanai diennakts tumšajā laikā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl