Rīgas Franču liceja vēsturiskā ēka atjaunota – mūsdienīgas klases telpas, plaša garderobe un ēdamzāle

1 komentārs
Rīgas Franču liceja vēsturiskā ēka atjaunota – mūsdienīgas klases telpas, plaša garderobe un ēdamzāle
Foto: Danuta Juste/TV3 Ziņas, Zane Bitere/LETA

Rīgas Franču liceja skolēni jauno mācību gadu varēs uzsākt vēsturiskajā ēkā, kas celta 1930. gadā pēc arhitekta Blankenburga projekta, un tagad ir pabeigta ēkas renovācija.

Kopumā atjaunota 5355 kvadrātmetru liela vēsturiskās ēkas platība, kurā tiks izveidota 31 mācību klase, garderobe 600 audzēkņiem, ēdamzāle ar 274 vietām, aktu zāle ar 209 sēdvietām, konferenču zāle, atsevišķas telpas sporta nodarbībām un skolas administrācijai.

Visās telpās tiks uzstādīts skolai nepieciešamais aprīkojums un mēbeles.

Bijušā Franču liceja un Franču institūta ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 48 ir celta 1930. gadā pēc arhitekta Indriķa Blankenburga projekta par Rīgas domes, Latvijas valdības un Francijas valdības līdzekļiem. Līdz 30. gadu beigām tā bija Latviešu – franču tuvināšanās biedrības īpašums, padomju laikā līdz 1951. gadam ēkā atradās Rīgas Anrī Barbisa 11. vidusskola, 1970. gados – Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas fakultāte, bet vēlāk – Ķīmijas fakultāte.

Kā ziņots, Rīgas Franču liceja renovācija tiek īstenota ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu. Plānots, ka turpmāk mācību process Rīgas Franču liceja skolēniem tiks nodrošināts vienā maiņā. 7.-12. klašu skolēni mācīsies pilnībā pārbūvētajā ēkā Krišjāņa Valdemāra ielā, bet 1.-6. klašu skolēni liceja esošajā ēkā Mēness ielā.

ERAF līdzfinansējums projektam ir 5 971 247 eiro. Ēku atjauno pilnsabiedrība “RERE Būve 1”, kura darbus objektā uzsāka pērnā gada 1. maijā.

1 komentārs