Rīgas dzimtsarakstu nodaļās šampanieti vairs nepiedāvā, to varot dzert ārpus telpām

7 komentāri

Vasaras nogale ir populārākais kāzu laiks, un viena no tradīcijām ir pēc jāvārda došanas saskandināt šampanieša glāzes. Taču dažiem pāriem tas izpalicis, jo izrādījies, ka Rīgas dzimtsarakstu nodaļās to vairs nepiedāvā.

Rīgas dzimtsarakstu nodaļās, jau piesakot laulību ceremoniju, jaunlaulātie tiek informēti, ka šampanieti lietot nebūs iespējams.

Daudzi jaunlaulātie un bieži vien arī sanākušie viesi neslēpjot vilšanos, ka šajā nozīmīgajā dienā vairs nevar saskandināt šampanieša glāzes.

Solvita Broliša
Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece

Viņi ir diezgan neapmierināti, bet, tā kā ir vasara, tad ļoti daudzi šampanieti dzer ārpusē, ārpus dzimtsarakstu nodaļas.

Aptaujāto rīdzinieku viedoklis nav viennozīmīgs – vieniem šī tradīcija šķiet nozīmīga, citi bez dzirkstošā dzēriena var iztikt.

Rīgā ir 4 dzimtsarakstu nodaļas un tajās visās darbojas šāda kārtība. Un daudzi uzskata, ka liegums dzert šampanieti saistīts ar aizliegumu lietot alkoholu sabiedriskās vietās.

Atrasties Rīgā uz ielas ar atvērtu alkoholiskā dzēriena iepakojumu vai lietot alkoholiskos dzērienus sabiedriskā vietā liedz pašvaldības saistošie noteikumi – par to paredzēts administratīvais sods. Pašvaldībā gan skaidro, ka nekādi rīkojumi neesot izdoti.

Juris Radzēvičs
Rīgas pilsētas izpilddirektors

Sen atpakaļ pašvaldība tā kā piedāvāja tādu pakalpojumu, bet šobrīd mēs tomēr saprotam, ka tas nav pašvaldības uzdevums piedāvāt, un mēs arī nedrīkstam tirgot alkoholu pašvaldības telpās, tādēļ šī ir pašu kāzu organizatoru izvēle, kā to organizēt, gādāt pašiem viesmīļus, atvērt šīs pudeles. Stingra aizlieguma lietot šampanieti pašvaldības telpās nav.

Savulaik šampanieša iedzeršana pēc svinīgās ceremonijas notika speciāli tam izveidotā telpā, kur viesmīlis rūpējās par pudeļu atvēršanu, dzēriena saliešanu un glāžu pasniegšanu, tagad vairs šāda cilvēka nav un arī telpas, kas kādreiz kalpoja tieši šādiem nolūkam, pārveidotas par noliktavām.

Jāpiebilst gan, ka katrā pašvaldībā ir savi kārtības noteikumi, un, ja laulības tiek slēgtas citā pilsētā, tad nekādu ierobežojumu dzert šampanieti pēc svinīgās ceremonijas nav.

7 komentāri