Rīgas domes vadība soda Reinbahu par viedokļa paušanu masu medijos

2 komentāri
Rīgas domes vadība soda Reinbahu par viedokļa paušanu masu medijos
IEVA LEINIŠA, LETA

Par piedalīšanos ”Delfi PLUS” organizētajā raidījumā ”Spried ar Delfi” Rīgas dome (RD) ar disciplinārlietu ir sodījusi Vitāliju Reinbahu, norādot, ka viņam ir liegts masu medijos publiski paust savu viedokli.

”Redzot, ka iebiedēšana, šantāža un tirgošanās ar ietekmi un neesošiem amatiem nesniedz vēlamo rezultātu, lai no manis atbrīvotos, RD vadība izmēģina jaunu metodi – cenzūru, mēģinot man liegt iespēju plašsaziņas līdzekļos paust savu viedokli. Vēlos akcentēt, ka līdz brīdim, kad tiku nepamatoti atstādināts no RDSD direktora amata, manā pārziņā bija Bruņinieku ielas seguma atjaunošanas un labiekārtošanas darbu noslēguma fāze – būvdarbu veikšana. Turklāt atstādināšanas nepieciešamība tiesiski tika pamatota ar objektīvu nepieciešamību norobežot mani no darba vietas, lai es pavisam citas, pret mani safabricētas lietas ietvaros, it kā nevarētu slēpt kaut kādus pierādījumus,” stāsta V. Reinbahs.

Lasi vēl – Reinbahs par atstādināšanu no Satiksmes departamenta direktora amata tiesāsies ar Rīgas domi

Šā gada 18. jūnija raidījumā ”Spried ar Delfi” tika skatīti jautājumi par Bruņinieku ielas labiekārtošanu un satiksmes organizācijas izmaiņām. Raidījumā piedalījās arī V. Reinbahs, kura atbildībā bija minētā projekta noslēguma fāze – būvdarbu veikšana, tomēr jau 5. jūlijā ar Rīgas domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa rīkojumu pret V. Reinbahu tika uzsākta disciplinārlieta, uzsverot, ka viņam ir liegta publiska viedokļa sniegšana.

V. Reinbahs gan norāda, ka pie pirmās iespējas apstrīdēs pret viņu ierosināto disciplinārlietu un turpinās cīnīties par savām tiesībām.

Iepriekš vēstīts, ka Rīgas domes vicemērs Vilnis Ķirsis un izpilddirektora padomnieks Māris Knoks jau šā gada aprīlī veica publiski pieejamas dokumentētas darbības, lai atbrīvotos no V. Reinbaha Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora amatā. Atsakoties no amata atkāpties ”brīvprātīgi un mierīgā ceļā”, Rīgas vicemērs un izpilddirektora padomnieks izdarīja spiedienu, draudēja ar administratīvām sankcijām un mēģināja panākt, lai V. Reinbahs tiktu pārcelts uz vēl neizveidotu pašvaldības struktūrvienību – Infrastruktūras pārvaldes vadītāja vietnieka amatu bez konkursa kārtībā.

2 komentāri