Rīgas domes piebaroto “Humora komiteju” vada domes darbiniece un bijusī Ušakova palīdze

27 komentāri
Rīgas domes piebaroto “Humora komiteju” vada domes darbiniece un bijusī Ušakova palīdze
Paula Čurkste / LETA

Plašumā vēršas skandāls par Rīgas pašvaldības finansētajām humora organizācijām. Izrādās, ka “Humora komiteju”, kas no rīdzinieku naudas saņēmusi 43 000 eiro, vada Rīgas domes darbiniece, bijusī Nila Ušakova palīdze.

Viņa iepriekš bija iesaistīta skandālā par reklāmas laukumu pirkšanu, “Saskaņas” politisko reklāmu maksājumus daļēji norakstot uz biedrības “9.maijs.lv” rēķina.

Vakardienas TV3 Ziņu sižets par humora biedrībām, kas saņēmušas iespaidīgu naudu no Rīgas domes, radījis pamatīgu ažiotāžu. Situāciju internetā komentē juristi, politiķi, vienkāršie iedzīvotāji. Šodien, paliekot zem palielināmā stikla organizāciju “Humora komiteja”, atklājas vēl pārsteidzošāki fakti. Iespējams – pamatīgs skandāls, interešu konflikts pašvaldībā.

“Lursoft” atrodamā informācija par biedrību “Humora komiteja”, kas no rīdzinieku nodokļu maksātāju naudas divu gadu laikā saņēmusi 43 000 eiro, ir ļoti skopa. Biedrība nav norādījusi nekādu informāciju, cik naudas saņēmusi, kur tā tērēta, vai un cik ir maksāti nodokļi. Pēdējo reizi organizācijas dati atjaunoti 2015. gadā.

2016. gadā tā no rīdzinieku naudas saņēma 23 227 eiro, šogad – 20 400 eiro.

“Humora komitejā” ir divas amatpersonas ar interesantu dosjē.

Paraksta tiesīgā persona biedrībā ir 38 gadus vecā Danuta Dembovska. Bijusī Nila Ušakova palīdze laikā, kad viņš bija Saeimas deputāts, tagad Dembovska strādā Rīgas domē. To viņa norādījusi savā “Facebook” profilā. Tātad, esot domes darbinieces statusā, viņa savai biedrībai no domes saņēmusi 43 000 eiro.

Ierakstot Dembovskas vārdu interneta meklētājā, atklājas vēl interesantāka informācija. Viņa darbojas biedrībā “9.maijs.lv”, kas reģistrēta tajā pašā pastkastītes adresē, viesnīcas numuriņā, Raunas ielā 44-200.

Ar Dembovsku sazināties neizdodas: uz domē doto e-pastu ziņojumus nevar nosūtīt, jo pastkastīte ir pilna.

Mājaslapā “kompromat.lv” publicēta 2009. gada sarakste, kurā Dembovska apspriedusi reklāmas laukumu pirkšanu kādā pašmāju ziņu portālā, lai reklamētu “Saskaņas centru” pirms vēlēšanām. Dembovska piedāvā izdevumus maskēt, daļēji sedzot no “9.maijs.lv” naudas.
Sarakste ar portālu

Sveiks, Lauri!

Pirmkārt, vai ir iespējams variants, ka visa baneru pakete tiks sadalīta uz divām juridiskām vienībām – politiskā apvienība “Saskaņas centrs” un sabiedriskā organizācija “9.maijs.lv”?

Tas nozīmē, ka daļu no baneriem apmaksās viena juridiska persona, daļu – otra? Vai ir iespējams vienoties par kopējās summas un atlaides saglabāšanu?

Portāla pārstāvis atbildējis, ka problēmu nebūs. Sarakstē iekļauta arī tabula ar reklāmas izcenojumiem, un iesaistītās puses vienojas tikties dzīvajā, Saeimā, piesaistot toreizējo Saeimas deputātu Nilu Ušakovu.

Otrs “Humora komitejas” pārstāvis Maksims Marčenkovs arī ir biedrības “9.maijs.lv” aktīvists – interneta vidē vairākos rakstos figurē kā šīs organizācijas koordinators.

Biedrību “9.maijs.lv” aktīvi atbalsta Krievija. Pērn mediji ziņoja, ka biedrība saņēmusi ap 14 tūkstošus eiro no Krievijas, lai organizētu 9. maija svinības pie Uzvaras pieminekļa. Izskanējušas bažas, ka daļu no šīs naudas “Saskaņa” izmanto politiskajai aģitācijai un sevis reklamēšanai.

“Humora komitejas” ažiotāža uzņem apgriezienus – “Twitter” lietotāji jautā KNAB, vai šo lietu nevajadzētu izmeklēt. Arī TV3 Ziņas nosūtīja jautājumus KNAB, vai tiek plānota minētās organizācijas pārbaude.

KNAB atbilde

Minētā informācija satur pazīmes, kas varētu liecināt par pašvaldības finanšu līdzekļu iespējamu prettiesisku izmantošanu. Lai to secinātu, KNAB nepieciešams veikt šīs informācijas padziļinātu izvērtēšanu.

Uz kopējā traģikomiskā fona internetā šodien parādījies video, kurā domes apbrīnojamais dāsnums pret interesantajām humora organizācijām ietērpts sulīgu smieklu pārpilnā interpretācijā.

27 komentāri