Rīgas domes opozīcija par plānoto pilsētas budžetu: Tā ir katastrofa

3 komentāri

Katastrofa – tā Nila Ušakova vadītās Rīgas domes sagatavoto šā gada budžeta projektu kritizē opozīcija. Latvijas lielākā un bagātā pilsēta jau kuro gadu turpinās dzīvot uz parāda, lielu daļu ieņēmumu novirzot necaurspīdīgiem mērķiem pašvaldības kapitālsabiedrībās. Tikmēr naudas trūkst rindu mazināšanai bērnudārzos un drūpošo pilsētas ielu labošanai.

Ņemot vērā kavēšanos ar valsts budžeta apstiprināšanu, arī Latvijas galvaspilsēta gadu sāk ar tehnisko budžetu. Lai arī oficiāli galvaspilsētas maciņa vētīšana Rīgas domes komitejā sāksies nākamnedēļ, opozīcija to jau asi kritizē – Rīgas izdevumi pārsnieguši miljardu, rekordaugsts plānots arī budžeta deficīts. Rīgā tas plānots ap 11% jeb 110 miljoniem eiro. Šādu summu gadā iztērē Ventspils un Valmieras pašvaldības kopā ņemtas.

“Kārtīgs saimnieks jau nedzīvo pāri saviem līdzekļiem, kā te pretendē Ušakovs, ka viņš esot kārtīgs saimnieks. Viņš visu laiku mēģina aizņemties, iztērēt, aizņemties un iztērēt, domājot īstermiņā,” viedokli pauž Rīgas domes “Latvijas attīstībai!” frakcijas vadītājs Viesturs Zeps.

Straujākais izdevumu pieaugums ir dotācijai korupcijas novārdzinātajam uzņēmumam “Rīgas satiksme”. Tam no Rīgas nodokļu maksātāju sarūpētā miljarda eiro pārskaitīs 130 miljonus, lai arī joprojām ir lielas šaubas, cik lietderīgi šī nauda tiek tērēta.

Rīgas mērs Nils Ušakovs budžeta projektu TV3 Ziņām atteicās komentēt, aizbildinoties, ka tā skatīšana sāksies vien nākamnedēļ. Līdz tam laikam nebūs skaidrības, vai budžetā tiks paredzēti četri miljoni Uzvaras parka un padomju uzvaras pieminekļa rekonstrukcijai.

Tikmēr opozīcija izpētījusi, ka pēc saceltā trokšņa sociālajos tīklos daudzi miljoni no pamatbudžeta pārceļojuši uz papildu budžetu, kur tos esot vieglāk paslēpt.

3 komentāri