Rīgas domes opozīcija par plānoto pilsētas budžetu: Tā ir katastrofa

3 komentāri

Katastrofa – tā Nila Ušakova vadītās Rīgas domes sagatavoto šā gada budžeta projektu kritizē opozīcija. Latvijas lielākā un bagātā pilsēta jau kuro gadu turpinās dzīvot uz parāda, lielu daļu ieņēmumu novirzot necaurspīdīgiem mērķiem pašvaldības kapitālsabiedrībās. Tikmēr naudas trūkst rindu mazināšanai bērnudārzos un drūpošo pilsētas ielu labošanai.

Ņemot vērā kavēšanos ar valsts budžeta apstiprināšanu, arī Latvijas galvaspilsēta gadu sāk ar tehnisko budžetu. Lai arī oficiāli galvaspilsētas maciņa vētīšana Rīgas domes komitejā sāksies nākamnedēļ, opozīcija to jau asi kritizē – Rīgas izdevumi pārsnieguši miljardu, rekordaugsts plānots arī budžeta deficīts. Rīgā tas plānots ap 11% jeb 110 miljoniem eiro. Šādu summu gadā iztērē Ventspils un Valmieras pašvaldības kopā ņemtas.

“Kārtīgs saimnieks jau nedzīvo pāri saviem līdzekļiem, kā te pretendē Ušakovs, ka viņš esot kārtīgs saimnieks. Viņš visu laiku mēģina aizņemties, iztērēt, aizņemties un iztērēt, domājot īstermiņā,” viedokli pauž Rīgas domes “Latvijas attīstībai!” frakcijas vadītājs Viesturs Zeps.

Straujākais izdevumu pieaugums ir dotācijai korupcijas novārdzinātajam uzņēmumam “Rīgas satiksme”. Tam no Rīgas nodokļu maksātāju sarūpētā miljarda eiro pārskaitīs 130 miljonus, lai arī joprojām ir lielas šaubas, cik lietderīgi šī nauda tiek tērēta.

Rīgas mērs Nils Ušakovs budžeta projektu TV3 Ziņām atteicās komentēt, aizbildinoties, ka tā skatīšana sāksies vien nākamnedēļ. Līdz tam laikam nebūs skaidrības, vai budžetā tiks paredzēti četri miljoni Uzvaras parka un padomju uzvaras pieminekļa rekonstrukcijai.

Tikmēr opozīcija izpētījusi, ka pēc saceltā trokšņa sociālajos tīklos daudzi miljoni no pamatbudžeta pārceļojuši uz papildu budžetu, kur tos esot vieglāk paslēpt.

TOP komentāri

 • Andris
 • Antons
  0 0 0

  Antons

  Jā, bet valsts budžeta deficīts ir zem 2% (kā to nosaka EU noteikumi). Rīgai tas sanāk 10%, kas piedodiet, bet nav normāli un ilgtspējīgi.
 • Buse
  0 0 0

  Buse

  A tas ka valdiba aiznemaas ik gadu un emite jaunas obligacijas tas visiem Patiik urraaaa lasharas

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl