Rīgas domes komiteja izvērtēs Ždanokas viesošanos 71. vidusskolā

0 Komentāru
Rīgas domes komiteja izvērtēs Ždanokas viesošanos 71. vidusskolā
FOTO: LETA

Rīgas pašvaldībā šodien vētīja ziņas par to, vai un kā 71.vidusskolā notikusi politiskā aģitācija. Tā skolā ir aizliegta, taču bijušas atsevišķas sūdzības par Latvijas Krievu savienības pārstāves Tatjanas Ždanokas lekcijām.

Rīgas 71. vidusskolas absolvents Anatolijs Bragars medijos jau augustā pauda satraukumu par savā bijušajā skolā notiekošo. “Daži krievu skolu direktori nesaskata problēmas piespiest skolēniem klausīties Tatjanas Ždanokas politiskās lekcijas”. Skaidroties par šo notikumu uz domi bija izsaukta gan skolas vadība, gan Bragars. Domes amatpersonas saņēmušas apstiprinājumu faktam, ka Ždanoka skolā bijusi, taču pierādījumu, ka būtu notikusi politiska aģitācija, kas skolās nav atļauta, tomēr nav.

Tikmēr pats raksta autors uz skaidrošanos domē nebija ieradies. Skolas pārstāvji norāda, ka absolvents rakstījis par četru gadu seniem notikumiem un kāds viņu vienkārši izmantojis.

Skolotāja stāsta, ka Ždanoka, kura pirms četriem gadiem kandidēja 10.Saeimas vēlēšanās, literatūras stundas laikā atsevišķas klases esot iepazīstinājusi ar kādu mazpazīstamu krievu dzejnieku Genādiju Trapezņikovu.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā LNT Ziņas uzzināja, ka Trapezņikovs ir dziesmu, dzejas un romanču autors, viņam iznākušas vairākas grāmatas. Tomēr domes deputāte Sarmīte Ēlerte uzskata par nepieņemamu, ka politiķi apmeklē skolas nezināmu dzejnieku popularizēšanas aizsegā.

Rīgas domes komiteja pieņēma zināšanai aicinājumu izvērtēt notikušo 71.vidusskolā. Bet domes deputāts no Vienotības, Valdis Gavars ir vērsies ar iesniegumu arī ģenerālprokuratūrā.

0 Komentāru