Rīgas domes atlaišanas likumprojekts uzsāk ceļu Saeimā – koalīcija nodrošina vairākumu

0 Komentāru
Rīgas domes atlaišanas likumprojekts uzsāk ceļu Saeimā – koalīcija nodrošina vairākumu
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Saeima šodien ārkārtas sēdē izskatīšanai parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai nodevusi likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu, tādējādi likumprojekts sācis savu ceļu parlamentā.

Par likumprojektu nobalsoja arī “KPV LV” deputāts Aldis Blumbergs, nodrošinot vairākumu.

“Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts norādīja, ka lielākās pašvaldības atlaišana ir ārkārtas notikums. Likumdošanā ir noteikta augsta latiņa pašvaldības domes atlaišanai un iespējamais Satversmes tiesas vērtējums, norādīja Pavļuts. Politiķis pauda cerību, ka šādi lēmumi par kādas domes pieņemšanu nākotnē būs jāpieņem reti.

Rīgas domi paredzēts atlaist, ņemot vērā tās nespēju veikt vienu no tās autonomajām funkcijām – sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, skaidroja AP frakcijas vadītājs. Viņš arī sniedza vēsturisku ieskatu, norādot uz Rīga domes ilglaicīgu neizdarību šajā jautājumā. Pašvaldības dome esot grāvusi iedzīvotāju ticību tās gatavībai strādāt atbilstoši likumam, pauda Pavļuts.

Opozīcijas politiķis Vjačeslavs Dombrovskis (S) uzsvēra, ka šodien stāsts nav par to, vai Rīgas dome ir laba, vai slikta. “Stāsts ir par vērtībām un to, vai līdzekļi attaisno mērķus. Dienas beigās koalīcija demonstrēs, ka viņiem nav vērtību. Šis ir stāsts par godīgumu un taisnīgumu,” teica deputāts.

Rīgas dome var būt laba vai slikta, bet to ievēlēja rīdzinieki atklātās un godīgās vēlēšanās. Dombrovskis pauda, ka vēlēšanu zaudētāji vēloties atlaist Rīgas domi. Viņaprāt, likumprojekts atspoguļojot koalīcijas izpratni par demokrātiju, tajā ierakstot konkrētus nākamo vadītāju vārdus.

Dombrovskis pārliecināts, ka koalīcijai sākumā būtu jāpaskatās pašai uz sevi, jo tā nav pildījusi virkni likumu, kā dēļ valdība un Saeima būtu atlaižama. Viņš uzskata, ka koalīcijas partijas melo sabiedrībai, dažādās auditorijās piesaucot atšķirīgus pašvaldības atlaišanas iemeslus.

0 Komentāru