Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rīkošanai piešķir 761 024 eiro

4 komentāri
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rīkošanai piešķir 761 024 eiro
SINTIJA ZANDERSONE, LETA

Ministru kabinets otrdien lēma Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rīkošanai no programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirt 761 024 eiro.

Šā gada 13.februārī Saeima galīgajā lasījumā kā steidzamu pieņēma Rīgas domes atlaišanas likumu. Tas paredz atlaist Rīgas domi un iecelt pagaidu administrāciju, kā arī nosaka, ka domes vēlēšanas notiek pirmajā sestdienā, kas iestājas pēc diviem mēnešiem pēc šā likuma spēkā stāšanās. Rīgas domes atlaišanas likums stājās spēkā šodien, par vēlēšanu dienu nosakot sestdienu, 25.aprīli.

CVK tās kompetencē esošo pienākumu veikšanai Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu sagatavošanai un nodrošināšanai nepieciešams finansējums 571 582 eiro apmērā vēlēšanu administrēšanas e-pakalpojuma izstrādei un nodrošināšanai, vēlēšanu materiālu sagatavošanai un iegādei, vēlētāju informēšanas pasākumiem, atlīdzībai un citiem organizatoriskiem pasākumiem.

Savukārt Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde ir sniegusi informāciju, ka vēlēšanu paziņojumu sagatavošanai nepieciešami 50 612 eiro, vēlēšanu paziņojumu nosūtīšanai uz vēlētāju deklarētās dzīvesvietas adresi Latvijā – 135 200 eiro, vēlētāju sarakstu drukāšanai un piegādei – 3630 eiro jeb kopā -189 442 eiro.

LETA jau vēstīja, ka Valsts prezidents Egils Levits pirmdien ir izsludinājis Saeimas pieņemto Rīgas domes atlaišanas likumu, bet otrdien tas stājies spēkā, līdz ar to no otrdienas Rīgas dome ir uzskatāma par atlaistu.

4 komentāri