Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas pārceļ uz 29. augustu

Pievienot komentāru
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas pārceļ uz 29. augustu
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Saeima šodien galīgajā lasījumā atbalstīja Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu pārcelšanu uz 29. augustu.

Deputāti iepriekš grozījumus Rīgas domes atlaišanas likumā atzina par steidzamiem, tādējādi tos izskatot paātrinātā kārtībā. Par likumprojektu atbildīgā parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija vienojās, ka tai nav nepieciešams sanākt uz sēdi pēc grozījumu izskatīšanas pirmajā lasījumā, tādējādi lemjot, ka likumprojektam nevarēs iesniegt priekšlikumus.

Līdz ar to Saeima par likumprojektu balsoja divas reizes pēc kārtas – tā pirmajā un otrajā jeb galīgajā lasījumā.

Sākoties balsojumam likumprojekta otrajā lasījumā, gan kāds opozīcijas deputāts attālināti steidza norādīt, ka viņam tomēr ir priekšlikumi, taču tas netika ņemts vērā.

Par likuma grozījumiem galīgajā lasījumā nobalsoja 82 deputāti.

Šī ir jau otrā reize, kad Saeima lemj pārlikt vēlēšanu datumu galvaspilsētā. Sākotnēji tika plānots, ka tās notiks 25. aprīlī, bet Covid-19 radītās krīzes dēļ tās tika atliktas uz 6. jūniju.

Taču tagad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātie un valdības atbalstītie grozījumi Rīgas domes atlaišanas likumā paredz vēlēšanas pārcelt uz 29. augustu, lai gan pirms tam valdību veidojošās partijas bija lēmušas vēlēšanas pārcelt uz 5. septembri.

Parlamenta lēmums tāpat paredz, ka Centrālajai vēlēšanu komisijai šīs vēlēšanas Rīgas pilsētas pašvaldībā būtu jāizsludina 7. jūlijā.

Kā ziņots, Saeima gada sākumā nolēma atlaist Rīgas domi.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, no 13. marta līdz 12. maijam valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu.