Rīgas dome VARAM solījusi līdz augusta beigām izstrādāt saistošos noteikumus, kas attiektos uz jauno atkritumu apsaimniekošanas modeli

Pievienot komentāru
Rīgas dome VARAM solījusi līdz augusta beigām izstrādāt saistošos noteikumus, kas attiektos uz jauno atkritumu apsaimniekošanas modeli
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Rīgas dome apsolījusi līdz augusta beigām pieņemt noteikumus, kā turpmāk galvaspilsētā tiks apsaimniekoti atkritumi.

Jau vēstīts, ka Rīgas atkritumu jaunais apsaimniekotājs “Tīrīga” turpina slēgt līgumus ar iedzīvotājiem, lai gan pašvaldībā nemaz nav pieņemti attiecīgi noteikumi. Tas nozīmē, ka uzņēmumam “Tīrīga” patlaban nav likumīga pamata sākt apsaimniekošanu.

Šo jautājumu Rīgas domei prasīja skaidrot par pašvaldībām atbildīgā ministrija VARAM, un tai solīts šomēnes izstrādāt noteikumus. Darbu jaunais apsaimniekotājs sāks 15. septembrī.

“Projekta sagatavošana jau notiek. Cits jautājums, uz ko mēs vērsīsim uzmanību, cik laba pārvaldība ir tas, ka divās nedēļās sagatavota liela atbildības joma, kas pieņemts bez jebkādas sabiedriskās apspriešanas,” norāda pašvaldību lietu ministrs Juris Pūce (A/P).

Līgumu slēgšanu nav apturējusi arī Konkurences padomes ierosinātā pārkāpuma lieta pret Rīgas domi un “Getliņi EKO”. Konkurences uzraugs uzskata, ka nav pieļaujama (monopola izveide atkritumu apsaimniekošanā uz 20 gadiem), kas rīdziniekiem būtiski sadārdzinās šo pakalpojumu.