Rīgas dome uzsāk Lielo kapu apsaimniekošanu un plāno pārņemt tos no luterāņu baznīcas

Pievienot komentāru

Pēc plašiem sabiedrības protestiem pret tā dēvēto ”kapu tramvaju”, Rīgas domes vadība pēkšņi paziņoja par vērienīgiem plāniem Lielo kapu teritorijā. Vispirms iecerēts teritoriju sakopt, tad rīkot sabiedrisko apspriešanu par memoriāla vai piemiņas vietas ierīkošanu šajā teritorijā. Patlaban Rīgas dome no Luterāņu baznīcas saņēmusi atļauju kapus uzkopt.

Juridiski Lielo kapu saimnieki joprojām ir Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca. Patlaban panākta mutvārdu vienošanās, ka dome drīkst kapus sakopt.

Baznīca ir ar mieru Lielos kapus iemainīt pret zemi citur, lai tur uzceltu baznīcu. Rīgas mērs Nils Ušakovs prognozē, ka darījums varētu notikt nākamgad. Pēc tam Ušakovs rosinās sabiedrībā diskusiju, kā attīstīt Lielo kapu teritoriju un ierīkot piemiņas vietas Latvijas dižgariem.

Uz jautājumu, kāpēc dome pēkšņi izrādījusi interesi par Lielo kapu apsaimniekošanu, Ušakovs norāda, ka baznīcai nav tik daudz naudas, lai uzturētu kārtībā tik lielu teritoriju. Tikmēr baznīcas pārstāvji akcentē, ka Rīgas dome interesējas par sešiem zemesgabaliem, kurus varētu iemainīt pret Lielo kapu teritoriju.

Lasi vēl