Rīgas dome turpmāk vairs neuzstādīs suņiem domātās atkritumu urnas

Komentāri

Rīgas dome šobrīd atteikusies no pirms dažiem gadiem sāktās prakses ierīkot pilsētā īpaši suņiem domātas atkritumu urnas. Šī iecere neesot atmaksājusies – urnas bijušās pārāk dārgas, turklāt tās pārāk bieži demolētas.

Bulterjera Robija saimniece Sanita bez maisiņiem ārā ar savu mīluli staigāt neiet. Viņa dzīvo Rīgā, Bieriņos, un Akmensdārzā, kur parasti dodas garajās pastaigās, grūti atrast parastu atkritumu konteineru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sanita Dika Bokmeldere, Robija saimniece

Mūsu pastaiga parasti ilgst 6 km, tas nozīmē, ja tā lieta notiek pastaigas sākumā, es visu šo pastaigu nesu visu līdz. Es gribu paslavēt Cēsu pašvaldību, jo tur šīs urnas ir, tur tās netiek izdemolētas. Uzskatu, ka cilvēku kultūra izpaužas ar to, ka ir iespējams šo lietu kaut kur realizēt.

Tikmēr Rīgas Latgales priekšpilsētā šim jautājumam pievērš pastiprinātu uzmanību. Suņu atkritumu urnas uzstādītas vairākās publiskās vietās – pārsvarā parkos un blakus pieturvietām.

Vēl svarīgāk būtu izglītot iedzīvotājus, uzstādot informatīvās zīmes “Lūdzu sakop”, uzskata Austrumu izpilddirekcijā. Tādas tika uzliktas pirms diviem gadiem, un šobrīd daudzi iedzīvotāji zvana uz izpilddirekciju ar lūgumu izvietot tieši šādas zīmes.

Īpašo urnu uzstādīšana izmaksā salīdzinoši dārgi: tā cena svārstās no 100 līdz pat 300 eiro par vienu šādu konteineru. Pirms nepilniem 10 gadiem Rīgā, pārsvarā vēsturiskajā centrā, šādas urnas bija uzstādītas, bet tās diezgan ātri tika izdemolētas. Tāpēc Rīgas pašvaldība pieņēmusi lēmumu vienlaikus visā pilsētā šos konteinerus vairs neuzstādīt.

Askolds Kļaviņš, Rīgas domes Vides pārvaldes priekšnieks

Pilnīgi vienalga – ir tādas urnas vai nav, zivi var ēst ar speciālu dakšiņu un nazi vai varat apēst ar tādu pašu kā vienmēr. Jautājums, vai gribam tērēt līdzekļus tam un vai esam kā sabiedrība izaugusi līdz tam, lai tās nedemolētu.

Ja urnu nav – tas neesot iemesls, lai nesatīrītu aiz sava suņa, uzskata Askolds Kļaviņš. Tikmēr Administratīvo pārkāpumu kodeksā par šo pārkāpumu fiziskām personām paredzēts sods no 7 līdz 35 eiro, bet pirmo reizi pašvaldības policisti saimniekam visbiežāk tikai aizrāda.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl