6 komentāri

Rīgas dome plāno uz 20 gadiem slēgt publiskās un privātās partnerības līgumu, veidojot kopsabiedrību ar vienu atkritumu apsaimniekotāju, kas tikšot darīts, lai veicinātu dalīto atkritumu savākšanu pilsētā, vēsta TV3 Ziņas. 

Mājokļu un vides komitejas deputāti šodien sēdē atbalstīja publiskās un privātās partnerības procedūras sākšanu sadzīves atkritumu apsaimniekotāja izvēlei galvaspilsētā.

Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes vadītāja Evija Piņķe pastāstīja, ka pašreiz galvaspilsētā darbojas četri atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi, ar kuriem līgumi ir slēgti sen.

Tā kā ir mainījušās Eiropas Savienības (ES) direktīvas, kas nosaka atkritumu apsaimniekošanu pilsētā, kā arī atkritumu apsaimniekošanas likums, pašvaldībai esot jāveic publiskais iepirkums vai arī jāslēdz publiskās privātās partnerības līgums.

Sistēmas mērķis būšot palielināti atkritumu pārstrādi, samazināt bioloģiski noārdāmo atkritumu apjomu, uzlabot atkritumu kvalitāti, kā arī sanitāro un estētisko pakalpojuma ietekmi. Tāpat tikšot radītas iespējas identificēt atkritumu konteinerus un labāk veikt atkritumu plūsmas uzskaiti.

TOP komentāri

 • Jančuks
  +1 +1 0

  Jančuks

  Vo, vo. Tā musuru mašīnu pīkstēšana jau noriebusies. Cerams, ka tagad vairs nebraukās krustu šķērsu miljons smirdošu vāģu.
 • Mamuts
 • Ina
  0 0 0

  Ina

  Tipiski latviešiem - līst svešu cilvēku kabatās un makos. Visi šajā situācijā būsim ieguvēji, būs sakārtota sistēma beidzot. Vienu uzņēmumu kontrolēt ir daudz vieglāk nekā vairākus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl