Rīgas dome pieņem “pielabotos” saistošos noteikumus atkritumu apsaimniekošanā

0 Komentāru

Naktī uz sestdienu Rīgas dome apstiprināja jau kārtējos noteikumus atkritumu apsaimniekošanā – iepriekšējie bija jāpārstrādā atbildīgās ministrijas iebildumu dēļ. Jaunie noteikumi nozīmē, ka galvaspilsētai būs atkal jāsludina jauns iepirkums.

Rīgas domnieki jaunos saistošos noteikumus pirmo reizi apstiprināja 30. oktobrī, taču Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) tos neapstiprināja vairāku neatbilstību dēļ un nosūtīja atpakaļ pārrakstīšanai. No ministrijas ieteikumiem vērā ņemti 22, pieci iekļauti daļēji, bet 16 priekšlikumi nav ieviesti.

Piemēram, ministrija neesot redzējusi iemeslu, kāpēc jāaizliedz zaļo atkritumu dedzināšana pilsētas teritorijā, taču pašvaldība palikusi pie aizlieguma gaisa tīrības dēļ.

Tagad, kad pieņemti jauni saistošie noteikumi, domei jāatsauc līdzšinējais atkritumu apsaimniekošanas iepirkums, kas paredz trīs atkritumu apsaimniekošanas zonas. Jaunie noteikumi iekļauj četras zonas izpilddirekciju robežās.

“Būs izsludināts jaunais iepirkums, pēc aptuveni diviem mēnešiem būs zināmi rezultāti. Pa šo laiku darbosies esošā kārtība,” skaidro Rīgas mērs Oļegs Burovs.

Burovs uzsver, ka uztraukumam nav pamata un nekāda krīze nav iestājusies. Atkritumus turpinās izvest arī pēc 11. decembra, kad beigsies ārkārtas stāvoklis, ko valdība, iespējams, pagarinās līdz nākamā gada 12. martam. “Mūsu pozīcija, ka vajadzētu pārslēgt līgumus ar 8% no kopējā klientu skaita. Tie ir klienti, ar ko iepriekšējā reize noslēgti līgumi ar “Eco Baltija serviss”. Visiem pārējiem darbojas esošie līgumi. Ja līgumi pārslēgti pēc 11. decembra, vienalga atkritumus turpinās vest.”

Arī jaunā noteikumu redakcija būs jāsūta saskaņošanai ministrijai.

0 Komentāru