Rīgas domē par kapsētu grāmatu kopēšanu algās maksā 1000 eiro

0 Komentāru
Rīgas domē par kapsētu grāmatu kopēšanu algās maksā 1000 eiro
FOTO: Flickr

Pēc divu gadu prombūtnes drīzumā savā krēslā atgriezīsies Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides departamenta vadītājs Anatolijs Aļeksejenko. Galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs uzskata, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) bijis pietiekami daudz laika, lai pārliecinātos, vai aizdomām pret Aļeksejenko bija pamats.

Rīgas domes priekšsēdētājs ilgāk vairs neredz šķēršļus, lai Aļeksejenko no 1. decembra neatgrieztos darbā.

TV3 žurnālistu uzmanību ir pievērsusi kāda aizdomīga Aļeksejenko laikā izveidota nodaļa departamentā. Tās darbinieki saņem pietiekami pieklājīgu algu, taču viņus pašus darbā ikdienā redzēt nevar.

Trīs sabiedrisko attiecību speciālistus un vienu tulku šīs nedēļas garumā mēģināja sastapt arī Nekā personīga filmēšanas grupa.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā informatīvā sektora vadītāju Veru Bobrovu vismaz sabiedrisko attiecību speciāliste nepazīst, nezina, kur ir viņas kabinets un kā viņu sazvanīt.

Veras Bobrovas pakļautībā informatīvajā sektorā strādā vēl trīs darbinieces, Marianna Semjonova un Jūlija Vancāne, kā ar tulks Olga Grigorova. Vislielāko algu 1064 eiro mēnesī saņem Bobrova. Kopā šā sektora izmaksas mēnesī ir 2600 eiro.

Sanāk, ka Borbrovas vadītā vienība kopš tās izveides pašvaldībai izmaksājusi aptuveni 187 200 eiro. Darbinieču uzdevumi pamatā saistās ar kopēšanu un printēšanu.

Kopēšana neesot vienīgais Bobrovas pienākums. Darbiniecēm jāaizpilda arī departamenta mājaslapa krievu valodā. Pēdējā informācija tajā datēta ar 2009. gadu. Darbinieču kabineti pl. 13.00 dienā ir slēgti. Sastapt nevienu neizdodas.

Arī nākamajā dienā no rīta 10.00 kabinets ir aizslēgts, un garām skrienošā Bogdanova paskaidro, ka neviena no meklētajām darbiniecēm nepiekrīt tikties vai sazvanīties.

Veru Bobrovu darbā pieņēma Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko. Abi pazīstami sen, un abiem bijis kopīgs bizness nekustamo īpašumu sfērā. Bobrovai bijis arī kopīgs bizness ar Aļeksejenko dēlu.

Pats Aļeksejenko departamenta vadībā pēdējos divus gadus gan bijis tikai uz papīra. 2013. gada vasarā KNAB Rīgas domes departamenta direktoru turēja aizdomās par 100 000 eiro liela kukuļa pieņemšanu par pašvaldībai piederoša nekustamā īpašuma nodošanu nomā.

KNAB aizliedza Aļeksejenko pildīt amata pienākumus. Pagājušā gada nogalē KNAB šos drošības līdzekļus atcēla. Aļeksejenko TV3 negribēja atbildēt uz jautājumu, kāpēc viņš amatā neatgriezās uzreiz, kad ierobežojumus noņēma. Interviju viņš sniegšot pēc 1. decembra, kad atgriezīsies direktora krēslā.

KNAB, visticamāk, izbeigs lietu pret Aļeksejenko. Nav atradusies meklēšanā esošā Rīgas domes amatpersona Ārija Stabiņa, kas pēc Aļeksejenko stāstītā esot pret viņu liecinājusi.

Mākoņi pār ilggadējās Dzīvokļu pārvaldes vadītājas galvu savilkās, kad KNAB atklāja sistēmisku korupciju Stabiņas darbavietā. Izmeklētāji guva pierādījumus, ka par 10 tūkstošs eiro lielu kukuli ārpus rindas varēja tikt pie beztermiņa īres tiesībām pašvaldības dzīvokļos apmaiņā pret fiktīvu dzīvokli kādā saimnieka mājā.

Pēc KNAB kratīšanas pašvaldības departamentā Stabiņas tiešais priekšnieks Aļeksejenko taisnojās, ka nekādas mahinācijas ar dzīvokļiem nav iespējamas. Jo dzīvokļu rindās uzņem trīs komisijas, bet dzīvokļus dala dators.

Tomēr trijos gados par šiem noziegumiem notiesātas jau 11 personas, galvenokārt mākleri un dzīvokļu tīkotāji, kuri amatpersonas uzpirka. Darījumu centrālo personu –Dzīvokļu pārvaldes priekšnieci ar 15 gadu stāžu – Āriju Stabiņu – netiesāja. Viņa pazuda un radiniekiem atstāja zīmīti, ka šī ir pērkama valsts un pēc ilgākām pārdomām viņa to pamet.

Kā Stabiņas pēdējā atrašanās vieta minēta Ēģipte. Stabiņas krimināllietā Aļeksejenko ir tikai liecinieks. Kamēr pār Aļeksejenko krita korupcijas aizdomu ēna, vicemērs Andris Ameriks savu partijas biedru iekārtoja pašvaldības uzņēmuma Getliņi Eko valdē un Mājokļu departamentā viņam bija divus gadus ilgs bezalgas atvaļinājums. Rīgas mērs turpmāk vairs neredz šķēršļus, kāpēc lai Aļeksejenko neatgrieztos darbā.

Lai gan Stabiņa izsludināta starptautiskajā meklēšanā un policijai nav zināma viņas atrašanās vieta, Nekā personīgā rīcībā ir informācija, ka Stabiņa gribējusi saņemt Latvijā nopelnīto pensiju.

Stabiņa Administratīvajā rajona tiesā sūdzējusies par Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras atteikumu viņai šo vecuma pensiju izmaksāt. Šā gada 3. novembrī tiesa noraidīja Stabiņas prasību. Tiesas ieskatā, lai arī viņa dzīvesvietu deklarējusi Latvijā, Stabiņa nav iesniegusi nevienu pierādījumu, ka viņa arī faktiski šeit dzīvotu. Spriedumu vēl var pārsūdzēt. Stabiņas vārdā pieteikumu tiesā bija iesniegusi viņas pilnvarota persona.

0 Komentāru