Rīgas dome nepārsūdzēs Gerharda rīkojumu par deputātus ierobežojošo nolikuma punktu

0 Komentāru

Rīgas domes deputāti galvaspilsētas amatpersonām atkal varēs uzdot neierobežotu jautājumu skaitu.

Pašvaldības uzraugošais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards parakstījis rīkojumu, ar kuru aptur marta sākumā pieņemto Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumu darbību, kas paredz, ka deputāti sēdēs ziņotājam nedrīkst uzdot vairāk par trim jautājumiem.

Ministrs jau iepriekš Rīgas domei norādīja, ka pieņemtie grozījumi ir nedemokrātiski un liedz deputātiem pilnvērtīgi piedalīties domes sēdēs un lēmumu pieņemšanā, tomēr uz iepriekš izteikto ultimātu – noteikumus atcelt – pašvaldības vadība nereaģēja.

Tāpēc šorīt ministrs parakstījis rīkojumu, ko vēlāk nosūtīs Rīgas domei. Rīkojums stājas spēkā no brīža, kad tas publicēts valsts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”, un tas varētu notikt jau otrdien.

Apstrīdēt rīkojumu Rīgas dome drīkst, tikai vēršoties Satversmes tiesā. Lai censtos tomēr ierobežot opozīcijas iespējas uzdot jautājumus, Rīgas dome pēc pulksten 16.00 ir sasaukusi ārkārtas sēdi, kurā mēģinās pieņemt jaunu regulējumu, nosakot laika ierobežojumu jautājumu uzdošanā amatpersonām – par ikdienišķiem jautājumiem 20 minūtes, par jautājumiem, kas saistīti ar pilsētas budžetu, – pusotru stundu.

0 Komentāru