RD negaidot atliek jautājuma skatīšanu par atkritumu apsaimniekošanas noteikumiem

3 komentāri
RD negaidot atliek jautājuma skatīšanu par atkritumu apsaimniekošanas noteikumiem
DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Pamatojoties uz Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta viedokli, Rīgas dome šodien negaidot atlika saistošo noteikumu izskatīšanu, kuri turpmāk regulētu atkritumu apsaimniekošanu Rīgā.

Šodien pēc pārtraukuma atsākot sēdi, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) paziņoja, ka pārtraukuma laikā saņēmis iesniegumu no Mājokļu un vides departamenta direktora Anatolija Aļeksejenko, kurā viņš aicina atlikt saistošo noteikumu izskatīšanu.

Pēc Aļeksejenko paustā, šodien notikusi pašvaldības pārstāvju un SIA “Getliņi EKO” mutvārdu viedokļa uzklausīšana, klātesot visiem Konkurences padomes (KP) locekļiem, kuri mutiski apliecinājuši, ka lēmums par pagaidu noregulējumu – piemērot aizliegumu slēgt iedzīvotājiem līgumus ar AS “Tīrīga” vai nē – sagaidāms turpmāko divu nedēļu laikā, proti, līdz 15.septembrim.

“Līdz ar to uzskatām, ka saistošo noteikumu izskatīšana nav lietderīga,” paudis Aļeksejenko, norādot, ka neatkarīgi no pieņemamā KP lēmuma satura – aizliegt vai neaizliegt noslēgtā koncesijas līguma izpildi – līdz 15.septembrim nav iespējams nodrošināt saistošo noteikumu projekta spēkā stāšanos. Līdz ar to dome šo jautājumu no darba kārtības izslēdza.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Mājokļu un vides departamenta direktora vietniece Kristīne Ermansone, līdz 15.septembrim nodrošināt noteikumu spēkā stāšanos nevarētu, jo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nepaspētu tos izskatīt un saskaņot.

Pēc viņas teiktā, ja gadījumā KP nepiemēros aizliegumu slēgt iedzīvotājiem līgumus ar AS “Tīrīga” un jaunie saistošie noteikumi nebūs stājušies spēkā, tad 15.septembrī “Tīrīga” sāks darbu, balstoties uz veco noteikumu bāzes, kamēr netiks pieņemti jaunie noteikumi.

Ja gadījumā aizliegums tomēr piemērots tiks, departaments ārkārtas situācijā sludinās sarunu procedūru, kurā meklēs uzņēmumu, kurš uz pagaidu laiku nodrošinās atkritumu izvešanu pilsētā. Pēc Ermansones teiktā, arī AS “Tīrīga” varēs šajā sarunu procedūrā piedalīties

LETA jau ziņoja, ka šodien domes sēdes sākumā opozīcijas partijas vairāk nekā stundu centās argumentēt, kādēļ šis jautājums no darba kārtības būtu jāizslēdz, taču koalīcijas vairākums nobalsoja “par” jautājuma skatīšanu.

30.jūlijā KP paziņoja, ka par iespējamu ES dibināšanas līguma pārkāpumu ierosinājusi pret Rīgas domi un “Getliņi EKO” pārkāpuma lietu, kas varētu arī noteikt pagaidu noregulējumu par līguma pārslēgšanas iesaldēšanu.

“Mēs redzam, ka Rīgas domes un “Getliņi EKO” iecere ir uz turpmākajiem 20 gadiem atkritumu apsaimniekošanas tirgū noteikt monopolu, līdz ar to neredzam, ka pie šādiem apstākļiem varētu attīstīties konkurence. Pieļaujot šādu situāciju, mēs pēc 20 gadiem nevarēsim saprast, kā tas ir noticis, ka tiek būvēta ļoti dārga, sadārdzināta, resursietilpīga un dažādām nevajadzīgām ekstrām bagāta sistēma,” Intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja KP vadītāja Skaidrīte Ābrama.

Viņa nenoliedza, ka investīcijas jaunajā atkritumu apsaimniekošanas sistēmā ir milzīgas, bet uzreiz esot skaidrs, ka tās laika gaitā ir jāatpelna un jau tagad iedzīvotāji, kuri pārslēguši līgumu, sūdzas par sadārdzinātajiem tarifiem, kas pieauguši par 40%.

Tikmēr dome, neraugoties uz KP darbībām, neplāno apturēt apsaimniekotāju līgumu slēgšanu ar akciju sabiedrību “Tīrīga”.

3 komentāri