Rīgas dome nebeidz pārsteigt! Atbildīgie par Barona ielas remontiem varētu saņemt prēmijas

16 komentāri
Rīgas dome nebeidz pārsteigt! Atbildīgie par Barona ielas remontiem varētu saņemt prēmijas

Rīgas dome gada beigās gatavojas dāsni prēmēt savus darbiniekus, šim mērķim budžeta grozījumos atvēlot aptuveni divus miljonus. Piemaksas saņems arī domes Satiksmes departamenta darbinieki, kuri atbild par bēdīgi slaveno Barona ielas rekonstrukciju.

Kad TV3 Ziņas vēlējās noskaidrot, ko vairāk par minēto ieceri, Rīgas mērs Nils Ušakovs no jautājumiem vienkārši aizmuka.

Ušakova dome četrkāršos prēmiju fondu

Gada sākumā prēmijām un naudas balvām Rīgas dome budžetā rezervēja nedaudz vairāk kā 570 000 eiro. Taču finanšu gads aizritējis tik veiksmīgi, ka, nākamnedēļ grozot budžetu, minētā summa tiks četrkāršota.

Andris Konošonoks
RD Finanšu departamenta pārstāvis:

Katru gadu tiek paredzēti līdzekļi dažādiem pabalstiem un piemaksām, kas ne vienmēr tiek izmantoti un gada griezumā rodas ekonomija. Mana prognoze, ka kopēja summa [ko izmaksās prēmijās] varētu būt 2 miljoni eiro.

Prēmijas saņems arī Barona ielas remonta “autori”

Prēmijas un naudas balvas tiks izmaksātas visās Rīgas domes struktūrvienībās, pašvaldības policijā, skolās un domes departamentos. Saskaņā ar pašvaldības vadības lēmumu 60 000 eiro saņems arī Satiksmes departaments, kas atbildīgs par haotisko Barona ielas rekonstrukciju. Departamenta vadītājs TV3 Ziņām nenoliedza, ka piemaksas varētu saņemt arī par remonta organizēšanu tieši atbildīgie ierēdņi.

Emīls Jakrins
RD Satiksmes departamenta vadītāja vietas izpildītājs

Atbildīgi par to, ko jūs sakāt [remonta kavēšanos], lielā mērā ir būvnieki. Remontu uzraugošie darbinieki ir situācijas ķīlnieki. Es neatbildēšu, vai viņi tiks prēmēti, vai nē. To mēs izlemsim kopā ar pārvalžu vadītājiem.

Ušakovs atbildes vietā izvēlas mukt

Tā kā Satiksme departamentā strādā ap 90 darbinieku, tad minimāla prēmija uz cilvēku varētu būt ap 700 eiro. Kad TV3 Ziņas vēlējās noskaidrot Rīgas mēra Nila Ušakova viedokli, vai Barona ielas remonta autori ir pelnījuši prēmijas, mērs kamerai pagrieza muguru un ātrā solī domes vestibilu pameta.

Olafs Pulks
Rīgas domes deputāts:

Man ir žēl, ka domes priekšsēdētājs šādas lietas neskaidro. Kāpēc viņš neskaidro? Tā ir nodokļu maksātāju nauda, ko viņš maksā prēmijās! Par ko? Par to, ka cilvēki ir cietuši un Barona ielas termiņi vairākkārtīgi ir pārsniegti? Tā nav Nila Ušakova privātā nauda!

Jāpiebilst, ka prāvas prēmijas saņems arī Īpašumu departaments, kam tiks piešķirt 65 000 eiro, un Sociālais dienests, kam piešķirti 80 000 eiro.

Foto

Video

TOP komentāri

 • es
  +6 +5 -1

  es

  Ušakov, es strādāju dienā pa 10 stundām.. Tev nav tiesību manu nodokļu naudu tērēt kā vēlies- sakārto ceļus, ietves, bērnudārzus... ielas ir bīstamas- ceļu apzīmējumi gadus piecus nav atjaunoti, 2 000 000 EUR... pa šo summu var daudz ko izdarīt... Ja nevar izdzīvot bez prēmijas- lai kratās, būs citi kas strādās...
 • andris
 • Ilvars
  +3 +2 -1

  Ilvars

  Prēmijas pienākas mums- gājējiem, velosipēdistiem, autovadītājiem. ;)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl