“Rīgas dome nav gluži īstā vieta, kur jādzīvo kaķiem.” Burovs komentē Kuzjas un Mura likteni

3 komentāri
“Rīgas dome nav gluži īstā vieta, kur jādzīvo kaķiem.” Burovs komentē Kuzjas un Mura likteni
IEVA ČĪKA, LETA

Ja Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) kļūs par Rīgas mēru, Rīgas domē mītošajiem kaķiem – Kuzjam un Murim – visticamāk, domes telpas būs jāpamet.

Kā intervijā Krievijas izdevumam “Argumenti Nedeļi” norādījis Burovs, viņam ir alerģija pret kaķiem, turklāt mēra amata kandidāts uzskata, ka Rīgas dome nav gluži tā vieta, kur vajadzētu dzīvot kaķiem.

Vaicāts, kāds liktenis sagaida abus kaķus, Burovs izdevumam atbildēja, ka par Kuzju un Muri rūpēšoties partija “Saskaņa”.

“Neuztraucieties! Dzīvē tā sanācis, ka man ir alerģija pret kaķiem. Un arī Rīgas dome nav gluži īstā vieta, kur jādzīvo kaķiem. Piekritīsiet, ka šeit cilvēki strādā, risina sarunas, problēmas, un ir nedaudz dīvaini, ka nopietnu sarunu laikā dzīvnieki staigā ap galdu,” pauda Burovs.

Kuzju un Muri iepriekšējais pilsētas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”), kurš ievēlēts Eiropas Parlamentā, uz domi atveda 2009. gadā no patversmes, tādā veidā rosinot iedzīvotājus aktīvāk dot pajumti patversmēs nonākušiem dzīvniekiem.

Pamatojoties uz iedzīvotāju ieteikumiem, vienam kaķim tika dots vārds Muris, simbolizējot latviešu vēlētājus, bet otru nosauca par Kuzju, simbolizējot krievu tautības vēlētājus.

Iepriekš jau vēstīts, ka ”Saskaņas” Rīgas domes frakcija mēra vēlēšanās atbalstīs ”Gods kalpot Rīgai” kandidātu Oļegu Burovu, ja vien ”Saskaņas” deputāti varēs ieņemt divus vicemēra krēslus. 

”Saskaņas” skatījumā, viens no vicemēra amatiem pienāktos Sandrim Bergmanim, bet otrs – frakcijas vadītājai Annai Vladovai. ”Neatkarīgo deputātu frakcijas” vadītājs Valērijs Petrovs gan iepriekš aģentūrai LETA apliecināja, ka viņa frakcija nekādā gadījumā neatbalstītu Bergmaņa nonākšanu šajā amatā. Maija beigās tieši šis jautājums bija par pamatu četrotnes izslēgšanai no ”Saskaņas”.

”Saskaņa” arī vēlas, lai Bergmanis tiktu pie amata Rīgas brīvostas valdē un lai Rīgas domes Īpašuma komitejas vadības groži no Burova rokām nonāktu pie ”saskaņietes” Olgas Veidiņas. Mēra kompetencē tradicionāli ir Finanšu un administrācijas lietu komitejas vadīšana, ko uzņemtos Burovs.

Jau ziņots, ka Rīgā mēra amats ir brīvs kopš 21. jūnija. Pavadījis amatā nepilnu mēnesi, pirms Jāņiem uzticības balsojumu neizturēja Dainis Turlais (GKR).

Domniekiem ir laiks līdz 20. augustam jauna pašvaldības priekšsēdētāja ievēlēšanai, pretējā gadījumā dome var tikt atlaista un būs jārīko ārkārtas pašvaldības vēlēšanas, un tieši šādu mērķi ir izvirzījušas partijas ”Vienotība” un Jaunās konservatīvās partijas frakcijas. Saskaņā ar likumu ”Par pašvaldībām” Saeima var rosināt domes atlaišanu tad, ja pašvaldība bez mēra strādā divus mēnešus.