Rīgas dome apstiprina pašvaldības budžetu ar 55,6 miljonu eiro deficītu

0 Komentāru
Rīgas dome apstiprina pašvaldības budžetu ar 55,6 miljonu eiro deficītu
FOTO: LETA

Rīgas dome pieņēmusi galvaspilsētas budžetu. Tā apspriešanu pavadīja asas debates, kurās uzstājās galvenokārt opozīcijas deputāti. Viņi uzskata, ka tas sagatavots bezatbildīgi un Rīga krīt bezdibenī. Savukārt Rīgas mērs ir pārliecināts, ka finansiālā situācija ir stabila un budžets atbilst rīdzinieku interesēm.

Algu palielinājums zemāk atalgotajiem darbiniekiem, rindu samazināšana bērnudārzos, ielu un skolu remonti un citi labiekārtošanas darbi. Rīgas domes vadība tās nosaukusi par prioritātēm šā gada galvaspilsētas budžetā. Ar tām Rīgas mērs Nils Ušakovs iepazīstināja pirms balsojuma par budžetu, vienlaikus kā nepamatotu atspēkojot opozīcijas kritiku.

”Mums katru gadu ir tradīcija, ka mūsu biedri no opozīcijas stāsta par finansiālu krahu. Tā ir tāda jauka tradīcija, faktiski kā Jaunā gada sagaidīšana,” norādīja Ušakovs.

Rīga arī šogad turpinās dzīvot uz parāda. Turklāt tas plānots lielāks kā pērn. Kopējie ieņēmumi prognozēti 742 miljonu eiro apmērā, bet izdevumi ir 798 miljoni, kas rada 55 miljonu eiro lielu deficītu. Tas arī ir opozīcijas neapmierinātības galvenais iemesls, par ko šodien visaktīvāk atgādināja Vienotības domnieki.

Par spīti tam, ka opozīcija aicināja balsot pret budžetu, tā tomēr lūdza atbalstīt savus priekšlikumus, kas iesniegti par aptuveni 20-it miljoniem eiro.

Debates kārtējo reizi apliecināja, cik saspringtas Rīgas domē ir opozīcijas un valdošo partiju attiecības.

Pēc emocionālajām debatēm aptuveni divu stundu garumā, Rīgas budžets ar balsu vairākumu tika apstiprināts.

Vairāk skaties pievienotajā video!

0 Komentāru