Rīgas Domā atrasts viens no senākajiem grafiti Latvijā – puisis ar visu vīrieša lepnumu

Komentāri
Rīgas Domā atrasts viens no senākajiem grafiti Latvijā – puisis ar visu vīrieša lepnumu
Ilustratīvs foto: M a n u e l/Flickr

Restaurējot Rīgas Doma baznīcu, atklājies kāds pārsteigums – torņa iekšpusē atklāts sens grafiti – viens no pirmajiem šā ”mākslas” novirziena garadarbiem Latvijā.

Tajā attēlots kāds zēns ar zobenu un vairogu. Grafiti attēlotais varonis stāv, pacēlis rokas. To, kas grafiti attēlotais brīnums ir vīrieša dzimumam, apliecina starp kājām iezīmētais vīrišķais lepnums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī pastāv versija, ka attēlotā puikas simboliskā jēga ir labais gariņš, to apšauba fakts, ka seja ar atņirgtajiem zobiem nav pozitīvu emociju lādēta. Evaņģēliski luteriskās baznīcas tehniskā projekta vadītājs Ronalds Lūsis vērtē, – drīzāk izskatoties pēc tā, ka 19. gadsimta celtnieks vai Doma iekšdarbu strādnieks būs paspēlējies ar krāsu un pindzeli.

Tā kā šis ir viens no Latvijā pirmajiem grafiti, kas atklāt kādā no kultūrvēsturiskajiem objektiem, nekādā veidā nav domāts to iznīcināt. Lai nu kā, šāds atradums ir diezgan unikāls vandalisma paveids, tādēļ tas ir jāsaglabā, norāda R. Lūsis. Turklāt līdzīgs vēsturiskais grafiti iepriekš atrasts arī Turaidas pilī.

Skaties, kāds tad ir viens no vecākajiem grafiti Latvijā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl