Rīgas Cirks sarūpējis laikmetīgā cirka izrādi

0 Komentāru
Rīgas Cirks sarūpējis laikmetīgā cirka izrādi
Foto: ekrānšāviņš no video / 900 sekundes

Akrobātika, maģija, žonglēšana un balansēšana ar ikdienas priekšmetiem. Tā dažos vārdos var raksturot izrādi ar nosaukumu ”Krustām šķērsām”, un tā ir pirmā Rīgas Cirka sagādātā izrāde bērniem šajā gadā.

Zviedrijas mākslinieku apvienības veidotā izrāde ir labs piemērs tam, cik dažāds var būt laikmetīgais cirks. Izrāde ir spēle ar skatītāju iztēli, kas tiek iedarbināta ar akrobātiku, spēlēm un arī burvestību.

Izrāde, kas domāta pašiem jaunākajiem skatītājiem, ir stāsts, kas tiek izstāstīts ar laikmetīgajam cirkam raksturīgiem līdzekļiem. “Tajā ir pārsteidzoši akrobātikas triki, meitenes ir spēcīgas pāru akrobātes. Tas ir reti pat laikmetīgajam cirkam, ka pāru akrobāti ir nevis puisis un meitene, bet divas meitenes,” akcentē Rīgas Cirka skolas vadītāja Māra Pāvula.

Vēl bez akrobātikas izrādē ”Krustām šķērsām” bērni varēs redzēt burvju trikus. Tie būšot ne tikai pārsteidzoši, bet arī daļa vēstījuma. “Viņi mūs pārsteidz, neuzsverot, ka tagad notiks kāds triks, bet šī maģija tiek izmantota tam, lai sajustu līdzi pārdzīvojumu kā kino specefekti,” turpina Pāvula.

Izrādē pārsteidzoši līdzsvara triki notiks ne tikai ar cilvēku ķermeņiem, bet arī ar ikdienas priekšmetiem, kas atdzīvosies visneparastākajos un pārsteidzošākajos veidos.

Laikmetīgā cirka izrāde, kur priekšnesumos netiek izmantoti dzīvnieki, mākslinieki pārsteidz ar savu radošumu un veiklību. Rīgas Cirka radošais direktors skaidro, ka Rīgā turpmāk biežāk būs redzams mūsdienu cirks, kas attīstās dažādos virzienos, un katrā valstī māksliniekiem ir atšķirīgs rokraksts.

“Viens tāds super labs piemērs, ko mēs biennālē Stokholmā redzējām, un tūlīt pat mēs vedīsim kaut ko no Austrālijas, katrai valstij mazliet atšķiras tās nianses. Austrāļiem, kanādiešiem ir tāds mazliet “eneterteinīgāks”, izklaidējošāks, savukārt frančiem, spāņiem – varbūt mazliet konceptuālāks,” atklāj Rīgas Cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers.

Rīgas Cirka ēka joprojām tiek rekonstruēta, tāpēc izrāde “Krustām šķērsām” ar māksliniecēm no Zviedrijas uzstāsies “Zuzeum” telpās Rīgā, bijušajā “Sapņu fabrikā”, jau šajā sestdienā.

0 Komentāru